لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=76432 شناسه خبر: 76432

پیش‌بینی برداشت ۸۵ درصدی برنج به صورت مکانیزه در آستانه‌اشرفیه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به پیش‌بینی برداشت ۸۵ درصدی برنج به صورت مکانیزه در این شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: برداشت مکانیزه برنج باعث افزایش کیفیت و تسریع درروند برداشت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ مسعود امیر بنده‌ای با بیان اینکه برنج آستانه یکی از معتبرترین برندهای برنج در کشور است، اظهار کرد: در این شهرستان بیش از ۲۵ هزار هکتار زمین زیر کشت برنج وجود داشت که کار برداشت این محصول ارزشمند از امروز آغازشده است.

وی با اشاره به پیش‌بینی برداشت ۸۵ درصدی برنج به صورت مکانیزه در این شهرستان آستانه‌اشرفیه افزود: برداشت مکانیزه برنج باعث افزایش کیفیت و تسریع درروند برداشت می‌شود که امسال با توجه به وجود ۸۵۰ دستگاه کمباین در این شهرستان پیش‌بینی ما برداشت ۸۵ درصدی برنج به‌صورت مکانیزه است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه برداشت برنج در گیلان تا اواسط شهریورماه ادامه دارد، تصریح کرد: بر اساس آمار از هر هکتار از اراضی شالیزاری این شهرستان چهار هزار و ۵۰۰ کیلوگرم شلتوک برداشت‌شده که ۶۰ درصد آن تبدیل به برنج سفید می‌شود.

امیر بنده‌ای شهرستان آستانه‌اشرفیه را یکی از قطب‌های تولید برنج در گیلان معرفی کرد و گفت: هاشمی، علی کاظمی، حسن سرا و صدری از باکیفیت و مرغوب‌ترین ارقام برنج در کشور هستند که اکثر آنان در آستانه‌اشرفیه کاشت و برداشت می‌شوند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.