لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=76420 شناسه خبر: 76420

برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در نماز جمعه های بندرکیاشهر

امام جمعه بندر کیاشهر با مهم برشمردن برگزاری کرسی های آزاد اندیشی گفت: باید جوانان دغدغه های خود را بصورت رو در رو با مسوولان بیان کنند به همین دلیل سعی بر این داریم یک کرسی آزاد اندیشی را در نماز جمعه برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین امیدی با بیان اینکه رسانه نقش بسیار مهمی در روشنگری جامعه دارند، اظهار کرد: رسانه ها زبان گویای مردم بوده و این قشر زحمت کش از جامعه همواره مشکلات مردم را به گوش مسوولان و به ویژه امامان جمعه رسانده و این مشکلات در خطبه ها بیان می شود.

وی نماز جمعه را بسیار مهم و کاربردی دانست و گفت: در قرآن به یادآوری پروردگار بسیار تاکید شده و به نوعی می توان گفت نماز جمعه یک ذکر می باشد لذا خواندن نماز جمعه بر هر فرد مسلمانی واجب است زیرا در آن مشکلات مردم گفته شده و آن معظل پیگیری خواهد شد.

امام جمعه بندر کیاشهر با اشاره به ویژگی های نماز جمعه افزود: در نماز جمعه مشکلات جامعه بازگو، به اهمیت قرآن تاکید، دعوت به تقوا در هر دو خطبه، آشنایی با مسائل سیاسی، کاهش دادوستد، خواندن ذکر از جمله برکات نماز جمعه بوده و پیامبر اکرم(ص) بسیار به آن تاکید داشتند.

امیدی با اذعان به اینکه نماز جمعه در بندر کیاشهر برنامه های فرهنگی بسیار خوبی برگزار می شود، تصریح کرد: در بندر کیاشهر نماز جمعه بصورت بی وقفه برگزار شده و مردم انقلابی این خطه از گیلان حضور باشکوهی در آئین نماز عبادی سیاسی نماز جمعه دارند ولی به علت شیوع کرونا ۱۴ هفته این نماز عبادی سیاسی در این کیاشهر لغو شد.

وی با تاکید بر نقش فضای مجازی در بهتر شنیده شدن خطبه های نماز جمعه افزود: در ایام کرونا و در دوران تعطیلی مساجد و نماز جمعه، در بخش بندر کیاشهر جلسات تفسیر قرآن و مراسمات مذهبی بصورت دائم از طریق فضای مجازی پخش شده و این روند در صورت نیاز قطعاً ادامه دارد.

امام جمعه بندر کیاشهر با مهم برشمردن برگزاری کرسی های آزاد اندیشی بیان کرد: باید جوانان دغدغه های خود را بصورت رو در رو با مسوولان بیان کنند به همین دلیل سعی بر این داریم یک کرسی آزاد اندیشی را در نماز جمعه برگزار کنیم.

امیدی با اشاره به برنامه های ستاد نماز جمعه بند کیاشهر به مناسب برگزاری اولین نماز جمعه در کشور بیان کرد: غباررویی، دیدار با مسوولان، پزشک آدینه، مسابقه ادینه، برگزاری جلسات تفسیر و دیدار با خانواده معظم شهدا از جمله برنامه های ستاد برگزاری نماز جمعه کیاشهر است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.