لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=76387 شناسه خبر: 76387

رهاسازی ۶۰ میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی در رودخانه سفیدرود

رئیس اداره شیلات آستانه‌اشرفیه با اشاره به اتمام رهاسازی ماهیان استخوانی در تاریخ ۱۵ تیرماه گفت: کار رهاسازی ماهیان استخوانی از تاریخ ۱۱ خردادماه آغاز و تا ۱۵ تیرماه ادامه داشت که بر اساس آمار ۶۰ میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی در رودخانه سفیدرود رهاسازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حسن قاسمپور با اشاره به رهاسازی بیش از ۳۰۰ هزار قطعه از انواع ماهیان خاویاری در این شهرستان اظهار کرد: از ۲۴ خردادماه رهاسازی این تعداد بچه ماهی توسط مرکز ذخایر ماهیان خاویاری شهید بهشتی آغازشده است.

وی با تأکید بر اینکه انواع ماهیان خاویاری در شهرستان آستانه‌اشرفیه رهاسازی شده است، گفت: یک‌هزار و ۶۴۱ قطعه قره برون، ۱۸۴ هزار و ۸۹۱ قطعه شیپ، ۹۳ هزار و ۸۸۰ قطعه ازون برون از انواع بچه ماهیان خاویاری رهاسازی شده در این منطقه است.

رئیس‌ اداره شیلات شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه باید از هرگونه صید غیرمجاز در دریای خزر جلوگیری شود، تصریح کرد: باید برای حفظ ذخایر دریایی از همه امکانات و تمهیدات استفاده کرد که مهم‌ترین آن جلوگیری از آلودگی رودخانه، جلوگیری از هرگونه صید غیرمجاز و مشارکت ساحل‌نشینان و صیادان برای صید است.

قاسمپور ماهیان خاویاری را به مروارید سیاه تشبیه کرد و گفت: ماهیان خاویاری در دنیا به ۲۷ گونه تقسیم‌شده و به‌واسطه ارزشمندی تخم آن به مروارید سیاه در جهان معروف است.

وی با اشاره به اتمام رهاسازی ماهیان استخوانی در تاریخ ۱۵ تیرماه افزود: کار رهاسازی ماهیان استخوانی از تاریخ ۱۱ خردادماه آغاز و تا ۱۵ تیرماه ادامه داشت که بر اساس آمار ۶۰ میلیون قطعه بچه ماهی استخوانی در رودخانه سفیدرود رهاسازی شد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.