لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=76384 شناسه خبر: 76384

پرورش ۸۵ تن ماهی خاویاری در آستانه‌اشرفیه

رئیس اداره شیلات شهرستان آستانه‌اشرفیه از پرورش ۸۵ تن انواع ماهیان خاویاری در سه مرکز تکثیر ماهی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حسن قاسم پور با بیان اینکه بخش خصوصی دارای ظرفیت بسیار خوبی در حوزه پرورش ماهیان خاویاری است، اظهار کرد: پرورش ماهی خاویاری یکی از شغل‌های پردرآمد در گیلان بوده و باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در این خصوص استفاده کنیم.

وی با تأکید بر حمایت از بخش خصوصی در حوزه پرورش ماهیان خاویاری در آستانه‌اشرفیه گفت: یکی از سیاست‌های شیلات حمایت از بخش خصوصی در عرصه‌های مختلف به‌ویژه پرورش ماهی خاویاری بوده و در این راه متقاضیان از تسهیلات ویژه‌ای بهره‌مند می‌شوند.

رئیس اداره شیلات شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه تکثیر ماهیان خاویاری باعث رونق در منطقه می‌شود، تصریح کرد: صید و صیادی یکی از شغل‌های اصلی مردم ساحل‌نشین آستانه‌اشرفیه بوده و طرح‌های تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری بسیار در افزایش ذخیره دریایی و رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال مؤثر است.

قاسم پور از فعالیت سه مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد و افزود: سه مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در سه منطقه امشل، لب دریا و لفوت بالا فعال بوده و در این مراکز برای ۱۶ نفر اشتغال ایجادشده و ۸۵ تن ماهی خاویاری تولید و پرورش داده می‌شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.