لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=76338 شناسه خبر: 76338

پشت درهای بسته، برای مردم تصمیم نگیرید!!

تصمیم جمعی از نمایندگان گیلان در مجمع استانی مبنی بر انتخاب نماینده شهر همجوار بعنوان جایگزین زنده یاد دکتر محمدعلی رمضانی منتخب مردم آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس یازدهم بازتاب خوبی نداشته و مورد اعتراض امام جمعه محترم و جمعی از دلسوزان شهرستان قرارگرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ تصمیم جمعی از نمایندگان گیلان در مجمع استانی مبنی بر انتخاب نماینده شهر همجوار بعنوان جایگزین زنده یاد دکتر محمدعلی رمضانی منتخب مردم آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر در مجلس یازدهم بازتاب خوبی نداشته و مورد اعتراض امام جمعه محترم و جمعی از دلسوزان شهرستان قرارگرفته است.

هرچند این تصمیم موافقانی هم داشته که از جمله آن می‌توان به واکنش و بیانیه نماینده سابق شهرستان اشاره کرد.!!

بحث روی این موضوع نیست که یک نماینده معین از بین نمایندگان استان برای آن مدتی که مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر نماینده ندارند، انتخاب شود تا امور مربوطه به این حوزه انتخابیه را انجام دهد.. بلکه سوال اینست که مبنای قانونی انتخاب معین چیست؟

به استناد کدام ماده قانونی نماینده شهرستان های نزدیکتر می توانند به عنوان نماینده معین این مسوولیت را بپذیرند؟! (آنچه در بیانیه نماینده سابق آمده است)

در بیانیه مجمع نمایندگان به اصل ششم قانون اساسی اشاره شده است در حالیکه به استناد اصل ششم انتخاب جایگزین تنها در انتخابات رسمی صورت می‌گیرد و باید به اتکاء آرای عمومی باشد.!!

همانگونه که اشاره شد هیچ مبنای قانونی برای انتخاب معین خصوصا برگزیدن نماینده شهرستان های نزدیکتر یا همجوار وجود ندارد و آنچه تاکنون مسبوق به سابقه است پیشنهاد مجمع نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی است که برای بعضی از شهرستان نمایندگانی انتخاب شده اند و بعضی ها هم تا برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای فاقد نماینده بوده اند.

انتظار می رفت مجمع نمایندگان استان همانگونه که امام جمعه محترم به خوبی اشارت داشتند ، پشت درهای بسته برای مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر تصمیم نمی‌گرفتند و حداقل به رأی ۱۴۰۰۰ نفری مردم شهرستان به زنده یاد دکتر رمضانی احترام می‌گذاشتند و با افراد با تجربه و ریش سفیدان شهرستان مشورت می‌کردند.

آنچه حائز اهمیت است اینست که نظر مردم آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر در انتخاب معین لحاظ نشده است.
هرچند نمی‌توان به تک تک آرای مردم این شهرستان مراجعه کرد اما با یک نظر سنجی ساده و مشورت با دلسوزان شهرستان مشخص می‌شد که کدام نماینده از نمایندگان استان مورد نظر مردم آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر است.

مسوولان و نمایندگان استان بدانند که مردم برای آنان یک فرصت هستند و اگر حرف های آنان شنیده نشود و یا به رأی و نظر آنان بی توجهی شود، طبعاتی خواهد داشت و این بنفع شهرستان و استان نخواهد بود.

قطعاً فقط با ارتباط عاطفی و تنگاتنگ با مردم خواهند توانست مسائل را حل و فصل نموده و امورات را پیش ببرند.

مطمئن باشید با پنهان کاری و زد و بندهای سیاسی پشت پرده ای و عدم ارتباط با مردم و گروه های مرجع شهرستان چیزی عاید شما نمی‌شود.

ح. آستانه‌ای

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2