لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=76194 شناسه خبر: 76194

اعلام آمادگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا برای تکمیل طرح توسعه حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف

سردار سعید محمد در بازدید امروز خود از پروژه طرح توسعه حرم سلطان سید جلال‌الدین اشرف(ع) در صورت نیاز از اعلام آمادگی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (س) برای تکمیل این طرح خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ عصر امروز فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه فرمانده سپاه قدس گیلان، از روند تکمیل طرح توسعه حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) بازدیدی به عمل‌آورده و از جزئیات این طرح آگاه شد.

پروژه طرح توسعه حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) یکی از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی در این شهرستان بوده که از سال ۱۳۸۰ ثبت و در سال ۸۰ به تصویب سازمان اوقاف و امور خیریه کشور رسیده و در حال انجام است.

از سال نخست ثبت طرح توسعه حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) ۵۱ درصد سهام متعلق به حرم مطهر، ۴۸ درصد شهرداری و یک درصد متعلق به شرکت درفک تعلق داشت که در زمان قهرمانی استاندار اسبق گیلان با گردش کاری که صورت گرفت یک درصد سهم شرکت درفک به فرمانداری آستانه‌اشرفیه انتقال یافت.

در سال ۸۰ و با ثبت شرکت بخشی از واحدها تملک شد و از سال ۸۲ بخش عمرانی توسط شرکت توسعه عمران طرح حرم احداث‌شده است و پیش‌فروش فاز نخست پروژه سال ۸۳ بوده و تا سال ۸۶ هنوز هیچ مسیری بازگشایی نشده بود.

طرح توسعه حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) حدود ۹۰۰ متر حول حرم و ۳۰۰ متر حلقه حرم را دربر می‌گیرد و از مبدأ که میدان آقاسیدجلال‌الدین اشرف (ع) است و تا منبع آب حدود ۹۰۰ متر است که ۴۰۰ متر آن بازگشایی‌شده است‌ که به گفته مسؤولین مربوطه در دوران قبلی هیئت‌امنا حرم حدود ۱۰ هزار مترمربع در مسیر پروژه خریداری‌شده که بخشی از طرف مسکن و شهرسازی، بخشی از طرف شرکت توسعه و بخشی از طرف شهرداری و بخشی هم از طرف حرم مطهر است.

اجرایی شدن و تکمیل طرح توسعه حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) منجر به پیشرفت اقتصادی شهرستان آستانه‌اشرفیه می‌شود زیرا با گشایش ضلع غربی و احداث صحن دوم مشکل کمبود فضا زائرین رفع شده و مهمانسراها و مراکز خرید متعددی در این شهرستان احداث می‌شود.

ولی طرح توسعه حرم در طی این مدت با مشکلات عدیده‌ای مواجه است به همین منظور عصر امروز فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا سپاه پاسداران به همراه فرمانده سپاه قدس گیلان، از روند تکمیل طرح توسعه حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) بازدیدی به عمل‌آورده و از جزئیات این طرح آگاه شد.

تکمیل پروژه‌های بزرگ عمرانی نیاز به همکاری تمامی نهادها دارد و این همان نکته‌ای است که فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به آن اذعان داشته و می‌گوید این قرارگاه متشکل از جوانان انقلابی، متخصص، تحصیل‌کرده، نخبه و جهادی بوده و هر پروژه بزرگی که نیاز به کمک قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا داشته است این قرارگاه ورود کرده و به بهترین نحو آن را اجرایی کرده است.

سردار سعید محمد معتقد است لازمه پیشرفت کشور توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در است زیرا جمهوری اسلامی دارای جوانان متخصص بسیاری است که اگر به آن توجه شود کشور هیچ نیازی به دیگر کشورهای دنیا ندارد.

یکی از مهم‌ترین مشکلات در اجرایی شدن طرح توسعه حرم تملک دارایی‌ها است و به گفته فرمانده سپاه قدس گیلان، ابتدا با یک شرکت قرار بستیم تا این طرح را برای ما اجرایی کند ولی از عهده آن متأسفانه برنیامده و مشکلاتی را برای ما ایجاد کرد.

سردار محمد عبدالله پور می‌گوید اتمام این پروژه برای مردم این شهرستان بسیار حائز اهمیت است زیرا بیش از ۲۰ سال از شروع این طرح گذشته و باید اقدامات لازم را برای تکمیل آن اتخاذ کنیم.

به گفته فرمانده سپاه قدس گیلان یکی دیگر از مشکلات طرح توسعه حرم به‌جز تملک دارایی‌ها، خریداری مغازه‌های در طرح توسعه است که به بزرگ‌ترین دغدغه ما تبدیل‌شده و با رایزنی‌ها مغازه‌داران ادامه دارد.

بنابر اعلام محمد عبدالله پور دو هزار متر در طی این‌یک سال از ارضی طرح توسعه حرم به مجموعه قبلی اضافه‌شده است ولی این مقدار کافی نیست.

احداث زیرگذر پل آستانه در طرح توسعه حرم یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های است که اگر به بهره‌برداری برسد منجر به رشد شدید اقتصادی و گردشگری در آستانه‌اشرفیه می‌شود که به گفته سردار محمد عبدالله پور اگر آن ذکر مذکور از عهده آن برنیامد امیدواریم قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا با توجه به سوابق خوب خود این طرح را تکمیل کند‌.

قرارگاه خاتم‌الانبیا یکی از بزرگ‌ترین قرارگاه‌های سازندگی کشور است که سابقه طولانی در تکمیل و احداث پروژه‌های بزرگ دارد و به همین دلیل است که سردار سعید محمد اعلام کرد قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در صورت نیاز این آمادگی را دارد تا به تکمیل طرح توسعه حرم و همچنین احداث پل زیرگذر کمک کند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2