لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=76175 شناسه خبر: 76175

پاسخ گویی به شبهات دینی از مهمترین وظایف مسوولان است

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه، پاسخگویی به شبهات مردم‌ را یکی از الزامات مسوولان در جامعه برشمرد و گفت: نماز باعث آرامش روحی و‌ جسمی انسان شده و دارای آثار بسیار زیاد دنیوی و اخروی است لذا همه ما مکلف برای پاسخ دادن  به شبهات اقشار جامعه هستیم و در قبال سوالات چند سویه مردم و جامعه مسوول هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ یونس محمودی ظهر امروز در مراسم همایش نماز و در اداره ارشاد اسلامی این شهرستان با بیان اینکه نماز یک تبلیغ صلاح فردی است، اظهار کرد: اجلاس نماز با دو هدف موثردر تبیین حقیقت و دیانت و سیاست در این شهرستان برگزار می شود زیرا نماز محصول یک تبلیغ صلاح فردی برای جوامع اسلامی است.

وی پاسخگویی به شبهات مردم‌ را یکی از الزامات مسوولان در جامعه برشمرد و افزود: نماز باعث آرامش روحی و‌ جسمی انسان شده و دارای آثار بسیار زیاد دنیوی و اخروی است لذا همه ما مکلف برای پاسخ دادن  به شبهات اقشار جامعه هستیم و در قبال سوالات چند سویه مردم و جامعه مسوول هستیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه اشرفیه با اذعان به اینکه احترام به پدر و مادر و جهاد در راه خدا بعد از نماز از مهمترین تاکیدات امام جعفر صادق(ع) برای انسان است، تصریح کرد: به جای آوردن واجبات و مستحبات و ترک محرّمات از شرایط یک انسان مسئول و متولی است زیرا افعال و اعمالی که از وی صادر و خلاف جامعه باشد باعث سقوط ملکه عدالت می شود.

محمودی با اشاره به اشاعه نماز در شهرستان آستانه اشرفیه، بیان کرد: این شهرستان یکی از شهرهای پیشرو در اشاعه فرهنگ نماز بوده و تنها دلیل آن مذهبی و فرهنگی بودن مردم آستانه است لذا باید به سوالات نسل جوان و دانش آموز پاسخ گو باشیم و با احاطه به علوم روز در جایگاه علمی خود ، در پاسخگویی به جوانان  آماده بود.

وی همچنین به نقش برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در شهرستان آستانه اشرفیه اشاره کرد و افزود: باید چنین اقداماتی در این شهرستان برگزار شده و جوانان دغدغه های خود را مطرح کنند.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با اذعان به اینکه در دستگاه های دولتی باید اقامه نماز اجرا شود، اظهار کرد: در ۲۴ دستگاه دولتی آستانه اشرفیه، ۱۱۰ آموزشگاه های آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر   ۵ مدرسه نماز خانه مستقل  و بقیه مدارس نیز کلاس های مستقل برای نماز دایر و توسط ائمه اقامه می شود.

محمودی از وجود نماز جمعه در ۳۹ مسجد آستانه اشرفیه خبر داد و گفت: ۳۹ مسجد  دارای امام جمعه  است و  ۱۶مسجد نماز ظهر و عصر ،۳۹مسجد نماز مغرب و عشا و در ۶  مسجد اقامه نماز صبح دائر است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2