لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75783 شناسه خبر: 75783

رفع تصرف ۴۰۰۰ متر از اراضی ملی آستانه‌اشرفیه

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان از رفع تصرف چهار هزار متر از اراضی ملی در آستانه‌اشرفیه به ارزش ریالی ۱۶ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ سردار عزیز الله ملکی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از وظایف نیروی انتظامی حفاظت از اراضی ملی در کشور است، اظهار کرد: همواره یک عده سودجو سعی دارند تا به‌صورت غیرقانونی بعضی از اراضی ملی را به تصرف درآورده و از آن استفاده کنند ولی نیروی انتظامی در مقابل این اتفاقات ایستادگی می‌کند.

وی با اشاره تصرف اراضی در شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: اخیراً گزارش‌هایی به نیروی انتظامی در خصوص تصرف اراضی ملی در روستای کشل آزاد سرا این شهرستان داده شد و همکاران من در نیروی انتظامی موضوع را بررسی و پیگیری کردند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با اشاره به جزئیات حصر اراضی ملی در شهرستان آستانه‌اشرفیه تصریح کرد: نیروی انتظامی با همکاری و هماهنگی دستگاه قضائی و کارشناسان اداره منابع طبیعی به محل اعزام‌شده و پس از بررسی‌های متعدد متوجه شدند که یک فرد چهار هزار متر از اراضی ملی را به‌صورت کاملاً غیرقانونی حصر کرده و در آن حتی خندق ایجاد کرده است.

ملکی با اذعان به اینکه با تلاش‌های انجام‌شده چهار متر از اراضی ملی در شهرستان آستانه‌اشرفیه رفع تصرف‌شده‌اند، افزود: با حکم دستگاه قضائی و بر اساس تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع، چهار هزار متر از اراضی ملی به ارزش ریالی ۱۶ میلیارد ریال رفع تصرف شد.

وی‌ با تأکید بر تحویل متهم مربوطه به مراجع قضائی گفت: متهم ۶۱ ساله متصرف کننده در شهرستان آستانه‌اشرفیه برای بررسی بیشتر به مراجع قضائی تحویل داده‌شده است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2