لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75746 شناسه خبر: 75746

خروجی علم باید در جامعه نمایان شود

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه، با تاکید بر نقش علم در اداره جامعه گفت: علم باید آموخته شود و خروجی آن برای عموم به منصه ظهور یابد لذا اولین رسالت معلم آن است که هر آنچه آموخته است  بی واسطه و بدون هیچگونه چشمداشت مادی به جوامع انسانی و دانش آموزان و دانشجویان ارائه دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ یونس محمودی در جلسه تقدیر از مقام معلم در سالن اجتماعات فرمانداری با بیان اینکه معلمان در تلاش اند تا فقر را در جامعه از بین ببرند، اظهار کرد: معلم باید انسان ها را از یک فضای بحرانی به یک فضای روشنایی هدایت کند زیرا معلم بی واسطه می کوشد تا جهل و فقر فرهنگی را از جوامع انسانی بزداید.

وی با تاکید بر نقش علم در اداره جامعه گفت: علم باید آموخته شود و خروجی آن برای عموم به منصه ظهور یابد لذا اولین رسالت معلم آن است که هر آنچه آموخته است  بی واسطه و بدون هیچگونه چشمداشت مادی به جوامع انسانی و دانش آموزان و دانشجویان ارائه دهد.

فرماندار شهرستان آستانه با تقدیر از حضور معلمان در جمع نمایندگان جامعه اسلامی افزود: موارد پیشنهادی صنفی شما باید با عزم ملی و مسوولان کشوری و تقنینی حل شود ولی نافع عدم پیگیری درخواست های شما ااز سوی ما نخواهد بود.

محمودی با تاکید بر لزوم پیگیری درخواست های معلمان بیان کرد: از ریاست اداره آموزش و پرورش درخواست دارم  تا موارد پیشنهادی دوستان فرهنگی را احصا و از کانال اداره کل و وزارت آموزش و پرورش و در صورت حضور وزیر یا معاون رئیس جمهور در شهرستان شخصا مسائل  و پیشنهادهای شما را انتقال خواهد داد و پیگیری خواهد شد.

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان آستانه اشرفیه در این جلسه با اشاره به نقش فضای کتاب خوانی در کشور اظهار کرد: متاسفانه فضای فرهنگ کتابخوانی که لازمه کار در آموزش و پرورش است  امروز به فضای  دیگری  تبدیل شده است.

اسماعیل درویش با اشاره به دلایل لرزان شدن پایه های آموزش و پرورش، بیان کرد:یکی از دلایل لرزان شدن آموزش و پرورش را تبدیل فضای صنفی و آموزشی به فضای سیاسی است و همین انحرافات باعث مشکلاتی در حوزه آموزش و پرورش شد  و جامعه صنفی معلمان نتوانستند مسائل خود را بخوبی انتقال دهند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2