لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75739 شناسه خبر: 75739

پاکسازی رودخانه سپیدرود از ادوات صید غیر مجاز

رودخانه سپیدرود در محدوده پل چهارده آستانه اشرفیه، از ادوات صید غیر مجاز پاکسازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه با اعلام این خبر گفت: با هماهنگی یگان حفاظت محیط زیست گیلان، رودخانه سپیدرود در محدوده پل الزهرای روستای چهار ده از ادوات صید غیر مجاز پاکسازی شد.

جعفر میرزایی گفت: در این عملیات ضربتی که با همراهی پاسگاه انتظامی کیسم انجام شد محدوده پل الزهرا که در روزهای اخیر به دلیل بالا آمدن آب رودخانه سفیدرود، محل جولان صیادان غیر مجاز شده بود از ادوات صید و همچنین تجمع متخلفین پاکسازی شد.

میرزایی با بیان اینکه شکل و مورفولوژی رودخانه سپید رود به دلیل دست اندازی های انسانی در این مقطع متفاوت است افزود: پل الزهرا که در منطقه چهار ده و مرز شهرستان های آستانه اشرفیه و رشت قرار دارد به دلیل قرار گرفتن در گلوگاه تردد آبزیان و نیز شکل طراحی غیر اصولی آن، در مواقع طغیان رودخانه سفید رود، به زیر آب می رود و باعث می شود جمعیت زیادی از آبزیان زیر دهانه های آن گیر کنند که این امر در نهایت جذب صیادان غیر مجاز را در این مقطع به دنبال دارد. وی از همکاری مامورین پاسگاه انتظامی کیسم قدردانی کرد.

روستای چهار ده از توابع شهرستان آستانه اشرفیه است که دارای مرز مشترک با حوزه مدیریتی شهرستان رشت است. این منطقه از چشم اندازهای زیبای طبیعی رودخانه ای و جنگلی برخوردار بوده و قابلیت طبیعت گردی بسیار بالایی دارد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2