لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75726 شناسه خبر: 75726

تولید یک‌سوم بادام‌زمینی کشور در گیلان

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به محصول بادام‌زمینی گفت: از ۳۰ هزار تن بادام مصرفی در کشور ۱۰ هزار تن آن در آستانه‌اشرفیه تولید می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ عصر امروز نخستین جلسه شورای اداری شهرستان آستانه‌اشرفیه در سال جدید و در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

نائب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در این جلسه با بیان اینکه کادر درمانی استان برای مدیریت کرونا فداکاری‌های بسیار زیادی کردند، اظهار کرد: از روز اول شیوع ویروس کرونا در گیلان کادر درمانی استان با تمام وجود پای‌کار بوده و برای مدیریت کرونا از همه ظرفیت خود استفاده کردند.

محمدحسین قربانی با اشاره به جایگاه شهرستان آستانه‌اشرفیه به لحاظ شاخص‌های عمرانی گفت: این شهرستان در حوزه جاده روستایی جایگاه نخست کشور، دومین شهر سبز کشور به لحاظ گازرسانی و در حوزه اشتغال روستایی دارای جایگاه نخست است و همچنین تمامی روستاهای شهرستان آستانه از آب شرب برخوردار هستند.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به محصول بادام‌زمینی افزود: از ۳۰ هزار تن بادام مصرفی در کشور ۱۰ هزار تن آن در آستانه‌اشرفیه تولید و توزیع می‌شود و برای ادامه همین روند میز بادام‌زمینی را در این شهرستان تشکیل دادیم.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه تجهیز بیمارستان کوثر به آرزوی دیرینه مردم این شهرستان تبدیل‌شده، بیان کرد: با رایزنی‌های انجام‌شده با وزارت بهداشت یک دستگاه سونوگرافی برای تجهیز بیمارستان کوثر خریداری و با دستور معاون درمان وزیر بهداشت یک دستگاه سی‌تی‌اسکن هم به این بیمارستان اختصاص داده‌شده است.

قربانی لازمه پیشرفت یک جامعه را توسعه جاده روستایی عنوان کرد و گفت: در سفر دولت به استان گیلان در سال ۹۷ دستور چهار بانده کردن جاده آستانه به بندر کیاشهر، جاده سرای رودبنه به انبار سر داده‌شده و‌ به‌زودی محقق می‌شود.

وی با تأکید بر افتتاح ساختمان و درمانگاه تأمین اجتماعی تصریح کرد: با افتتاح ساختمان تأمین اجتماعی خدمات سازمانی و درمانی بسیار خوبی به مردم ارائه می‌شود و به‌زودی درمانگاه این سازمان در آستانه‌اشرفیه و‌ با حضور دکتر سالاری به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کرسی این شهرستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با فوت مرحوم رمضانی نماینده منتخب مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس انتخابات این شهرستان سال آینده برگزارشده و کرسی مردم این شهرستان در مجلس خالی می‌ماند ولی در طی این‌یک سال و با درایت استاندار و فرماندار و با لابی‌های مختلف اجازه ضایع شدن حق مردم آستانه‌اشرفیه را نمی‌دهیم.

آزادسازی سهام عدالت موجب رونق اقتصادی می‌شود

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه دولت آمریکا در مبارزه با کرونا مأیوس شده است، اظهار کرد: با شیوع کرونا در کشور استکبار تصور نابودی جمهوری اسلامی را داشت ولی جهانیان دیدند که مردم با همراهی کادر درمانی و دیگر مسؤولان موفق به مدیریت نسبی این ویروس شدند.

یونس محمودی خلیج‌فارس را خط قرمز جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: ترامپ باسیاست‌های غلط خود در خلیج‌فارس به دنبال جبران شکست خود در مقابله با کرونا است ولی با ورود سپاه به این مسئله رژیم تروریست آمریکا به اسم نکته پی برد که خلیج‌فارس خط قرمز نظام است.

وی اقدام آزادسازی سهام عدالت را برای جامعه بسیار مهم دانست و بیان کرد: انجام این کار باعث گشایش اقتصاد و تولید در کشور شده و بسیاری از مشکلات کشور در این شرایط سخت اقتصادی از بین می‌رود.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه این شهرستان در حوزه کشاورزی سرآمد کشور است، تصریح کرد: شهرستان آستانه‌اشرفیه در حوزه کشاورزی دارای جایگاه ویژه‌ای در کشور است زیرا محصولات فراوانی به‌مانند بادام‌زمینی است ولی این محصول ارزشمند به نام این شهرستان برند سازی شود.

محمودی با تأکید بر لزوم جذب کودهای شیمیایی در شهرستان آستانه‌اشرفیه افزود: متولیان جهاد کشاورزی شهرستان باید ۴۰ درصد کودهای شیمیایی را در اختیار شالی‌کاران قرار دهند تا این قشر زحمت‌کش از جامعه در این زمینه با مشکل مواجه نشود.

وی با قدردانی از همراهی مردم در کنترل ویروس کرونا در شهرستان آستانه‌اشرفیه خاطرنشان کرد: از روزهای اول شیوع کرونا در استان گیلان تمامی مردم و مسؤولان شهرستان آستانه‌اشرفیه با یکدیگر در تعامل و وحدت بسیار خوبی بوده و فاز اول پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به‌خوبی در آستانه اجرا شد.

رئیس ستاد مبارزه با کرونا شهرستان آستانه‌اشرفیه با ابراز نگرانی از شیوع موج دوم کرونا در این شهرستان گفت: مردم باید همچنان به شعار در خانه می‌مانیم توجه کرده و فاز دوم فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند را اجرایی کنند.

محمودی با اذعان به اینکه طرح مواسات نشان‌دهنده وحدت و‌ همدلی مردم ایران با یکدیگر است، تصریح کرد: در ایام کرونا بسیاری از مشاغل از بین رفته و مردم بسیاری کسب‌وکار خود را انجام دادند به همین دلیل هم‌زمان با آغاز رزمایش مواسات در کشور قرارگاه ستاد مواسات در این شهرستان به ریاست امام‌جمعه و دبیری فرمانده سپاه ناحیه برگزار شد و اقدامات خوبی در این زمینه اندیشیده شده است.

وی با درخواست از بانک‌ها در خصوص همکاری با جوانان در خصوص کارآفرینی افزود: طبق دستور رئیس‌جمهور و رئیس بانک مرکزی باید بانک‌ها در استان گیلان و شهرستان آستانه‌اشرفیه نهایت همکاری را کنند تا با ارائه تسهیلات به رفع بیکاری جوانان کمک کنند و نباید از جوانانی که دنبال کارآفرینی هستند ضامن‌های مختلف نخواهند لذا بانک‌های آستانه‌اشرفیه باید گزارش خود را به فرمانداری اعلام کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه ادارات باید در اسرع وقت اعتبارات در نظر گرفته‌شده را جذب کنند، گفت: ما در انتها سال مالی خود بوده و ادارات باید هرچه سریع‌تر اعتبارات لازم را جذب و‌ پروژه‌های عمرانی مربوط به خود را تکمیل کنیم زیرا لازمه پیشرفت جامعه پیشرفت در کارهای عمرانی است.

محمودی با تأکید بر اینکه روسای ادارات باید به ارباب‌رجوع نهایت احترام را بگذارند بیان کرد: مردم در جمهوری اسلامی و شهرستان آستانه‌اشرفیه در همه عرصه‌ها حضوری فعال داشته و با تمام مشکلات پای نظام جمهوری اسلامی ماندند و لایق ارائه بهترین خدمات عمرانی و رفاهی هستند لذا مدیران شهرستانی باید به ارباب‌رجوع نهایت احترام را بگذارند.

عضویت بیش از ۴۰۰۰ دانش‌آموز در شبکه شاد

رئیس اداره آموزش‌وپرورش شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه در ایام کرونا تمهیدات خوبی در حوزه تحصیل دانش‌آموزان اندیشیده شده، اظهار کرد: بعد از شیوع کرونا، مدارس در کل کشور تعطیل و آموزش مجازی مورد تأکید قرار گرفت و بر همین اساس از پنج هزار و ۴۷ دانش‌آموز، چهار هزار و ۳۵ دانش‌آموز در شبکه شاد شرکت و به‌صورت مجازی به تحصیل خود ادامه دادند.

سیرتی با تأکید بر اینکه معلمان آستانه‌ای در ایام کرونا از خود فداکاری‌های بسیار زیادی نشان دادند، گفت: بر اساس آمارهای موجود از پنج هزار و ۴۷ دانش‌آموز در حال تحصیل در این شهر هزار دانش‌آموز در شبکه شاد حضور پیدا نکردند و‌لی معلم یاران ما با حضور در بعضی از مناطق روستایی آستانه‌اشرفیه به تحصیل دانش‌آموزان پرداختند.

وی با اشاره به ضدعفونی تمامی مدارس در آستانه‌اشرفیه افزود: از اولین روز شیوع کرونا در استان گیلان تمامی مدارس آستانه‌اشرفیه به‌طور مرتب ضدعفونی شدند تا در صورت بازگشایی مدارس با مشکلی دراین‌باره مواجه نشویم.

نوسازی ۸۰ درصدی شالیزارهای آستانه

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه ۱۸ هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان قابلیت تجهیز و نوسازی دارند، اظهار کرد: تاکنون و‌ با تلاش شالی‌کاران هشت هزار هکتار از این اراضی معادل ۸۰ درصد تجهیز و‌ نوسازی شده و این روند تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ادامه دارد.

حمیدرضا سلیمانی با اذعان به اینکه کارهای مطالعاتی در چهار هزار هکتار از اراضی این شهرستان ادامه دارد، افزود: بر اساس آخرین اطلاعات کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی بر روی چهار هزار هکتار از اراضی آستانه‌اشرفیه در حال انجام است که تا در صورت تخصیص بودجه و اعتبار وارد فاز عملیاتی تجهیز شود.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2