لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75684 شناسه خبر: 75684

آستانه‌اشرفیه قطب تولید برنج در کشور/تجهیز ۸۰۰۰ هزار هکتار از اراضی آستانه‌اشرفیه

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه ۱۸ هزار هکتار از شالیزارهای این شهرستان قابلیت تجهیز و نوسازی را دارند که از این مقدار تاکنون هشت هزار هکتار از این شالیزارها نوسازی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حمیدرضا سلیمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگابا اشاره به تاریخ اتمام تجهیز و نوسازی شالیزارهای آستانه‌اشرفیه اظهار کرد: تاکنون تجهیز شالیزارهای گیلان ۸۰ درصد پیشرفت داشته و این روند تا تاریخ ۱۵ اردیبهشت ادامه دارد.

وی با اشاره به تجهیز هشت هزار هکتار از شالیزارهای شهرستان آستانه‌اشرفیه گفت: از ۱۸ هزار هکتار شالیزار آستانه‌اشرفیه که قابلیت تجهیز و نوسازی را داشتند تاکنون و‌ با تلاش شالی‌کاران هشت هزار هکتار از این اراضی تجهیز و‌ نوسازی شدند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه کارهای مطالعاتی در چهار هزار هکتار از اراضی این شهرستان ادامه دارد، افزود: بر اساس آخرین اطلاعات کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی بر روی چهار هزار هکتار از اراضی آستانه‌اشرفیه در حال انجام است که تا در صورت تخصیص بودجه و اعتبار وارد فاز عملیاتی تجهیز شود.

سلیمانی انجام کار تجهیز و نوسازی را یک ضرورت برای شالیزارهای گیلان دانست و بیان کرد: افزایش کیفیت برنج، دسترسی راحت‌تر به اراضی، کاهش هزینه انجام تولید، سهولت کار، آب‌رسانی دقیق‌تر و توسعه کشت مکانیزاسیون ازجمله مهم‌ترین فواید تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی است‌ بر همین اساس تجهیز و‌ نوسازی شالیزارها از اولویت‌های این سازمان است.

وی از خزانه گیری ۶۷ درصدی اراضی شالیزاری در شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد و گفت: آستانه‌اشرفیه یکی از قطب‌های اصلی تولید برنج در کشور است و شالی‌کاران این شهرستان از آغاز فصل زارعی تاکنون ۸۲ درصد از اراضی خود را زیر شخم اولیه زده و زیر کشت بردند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2