لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75388 شناسه خبر: 75388

برخورد جدی با داروخانه‌های متخلف در آستانه‌اشرفیه

پس از مبتلا شدن چند نفر به ویروس کرونا در کشور با توجه به نارضایتی عده‌ای از مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه به کمبود ماسک و مواد ضدعفونی در داروخانه‌ها تعزیرات حکومتی این شهرستان از برخورد جدی با مختلفین خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ پس اعلام شیوع بیماری کرونا اکثر مردم خواستار خرید ماسک و مواد ضدعفونی از داروخانه‌ها شدند ولی وقتی این عده از مردم به ۱۴ داروخانه‌های شهرستان مراجعه کردند شاهد کمبود این دو محصول در داروخانه‌ها شدند که بسیار از این اتفاق ابراز نارضایتی و ناراحتی کردند و از مسوولان خواستار پیگیری این مسئله شدند.

در همین خصوص رئیس اداره صنعت و معدن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه داروخانه‌ها باید تمام امکانات و محصولات خود را در اختیار مردم قرار دهند، اظهار کرد: بر اساس بازرسی‌های انجام‌شده و‌ تماس‌های مکرر مردم متأسفانه مردم برای خرید و‌ تهیه ماسک و‌ مواد ضدعفونی با مشکلات مواجه شدند

محمدرضا حامیان از ایجاد گشت‌های بازرسی برای مقابله با گران‌فروشی خبر داد و افزود: در شرایط بحرانی همواره افراد سودجویی وجود دارند که محصولات بهداشتی و ضدعفونی‌کننده‌ها را عرضه نکرده یا باقیمت بسیار زیاد به مردم می‌فروشند به همین دلیل تیم‌های بازرسی را تشکیل دادیم تا با متخلفان برخورد شود که تاکنون به شکایت مردم مواجه شده است.

وی با اذعان به اینکه مرکز و شبکه بهداشت مرجع رسیدگی به تخلف داروخانه‌ها است، تصریح کرد: سازمان صنعت و معدن و تجارت این آمادگی را دارد در صورت مشاهده تخلف در داروخانه‌ها با آنان برخورد می‌شود.

رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه با اشاره به وظایف تعزیرات حکومتی در مقابله با تخلفات اظهار کرد: شبکه بهداشت وظیفه نظارت بر داروخانه‌ها را داشته و در صورت اعلام تخلف سازمان تعزیرات حکومتی وظیفه رسیدگی به آن تخلف را رسیدگی می‌کند.

محمود صفری با بیان اینکه نظارت دقیقی بر داروخانه و مراکز درمانی آستانه‌اشرفیه وجود دارد، گفت: کمبود ماسک و مواد ضدعفونی در داروخانه‌ها وجود دارد به همین دلیل مأموران شبکه بهداشت سازمان صمت تعزیرات همه‌روزه و در قالب تیم‌های مختلف نظارت دقیقی بر مراکز درمانی و داروخانه‌ها دارند و با هرگونه تخلف گران‌فروشی به‌شدت برخورد می‌شود.

وی با اشاره به تخلف یک داروخانه در آستانه‌اشرفیه، افزود: مردم گزارش‌هایی را به سازمان تعزیرات مبنی بر کم‌فروشی یک داروخانه خاص در این شهرستان را دادند که بازرسان ما با ورود به آن محل، کم‌فروشی را تائید و تخلف آن را تائید کردند.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2