لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75263 شناسه خبر: 75263

ناوگان راهداری گیلان نوسازی شود/ امدادرسانی به ۱۶ نفر در شهرستان آستانه‌اشرفیه

در جلسه شورای اداری آستانه‌اشرفیه به همدلی مردم و مسؤولان برای رفع مشکلات در هنگام بحران، تلاش برای وصل شدن برق سه روستا باقی‌مانده در آستانه‌اشرفیه و پیش‌بینی راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات ناشی از بارش برف تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ جلسه شورای اداری شهرستان آستانه‌اشرفیه با محوریت اقدامات انجام‌شده ستاد بحران پس از بارش برف برگزار شد.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه اعتقاد دارد انتظار مردم در حوزه مدیریت بحران برآورده نشد زیرا وقتی هواشناسی از چند روز قبل هشدار بارش شدید برف را داد باید د ستاد مدیریت بحران استان با عملکرد بهتری کار می‌کردیم و باید هماهنگی‌های بیشتری انجام می‌شد.

محمدحسین قربانی به ضعیف بودن ساختار گیلان در هنگام مدیریت بحران اشاره کرد و می‌گوید بارش اخیر برف نشان داد این استان در حوزه امکانات راهداری و برق بسیار فرسوده بوده و باید قبل از وقوع بارش از امکانات دیگر استان‌ها استفاده می‌کردیم.

وی به کمبود تجهیزات راهداری در گیلان انتقاد دارد و می‌گوید برای مقابله با بحران به‌ویژه بارش برف باید دولت یک تنخواه به استان و فرمانداران اختصاص و تجهیزات راهداری را هر چه سریع‌تر نوسازی کنند زیرا در غیر این صورت بازم با مشکل مواجه می‌شویم.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی بحران را یک فرصت برای شناسایی مشکلات استان دانست و افزود: علیرغم اینکه چند روز از بارش برف می‌گذرد ولی هنوز سه روستا در آستانه‌اشرفیه و چند روستا در گیلان هنوز بی‌برق هستند لذا باید قبل از بارش برف همه مشکلات را شناسایی می‌کردیم تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

قربانی اعتقاد دارد بحران برای همه کشور است و باید همه دستگاه‌ها به هم کمک کنند تا مردم کمترین آسیب را ببینند زیرا مردم واقعاً از عملکرد مسؤولان هنگام مقابله با بحران ناراضی بودند.

وی با گله‌مندی از سو مدیریت در خصوص گرفتار شدن مسافران در ورودی امام‌زاده هاشم می‌گوید، باید هشدارهای لازم به مسافران داده‌شده و حتی پلیس‌راه محور سراوان به فومن و اتوبان رودبار به رشت را می‌بست تا شاهد گرفتار شدن خودروها در این مسیر نبودم.

به گفته فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه پس از بارش برف، بحران در این شهرستان به‌درستی مدیریت شد و جزو برترین شهرستان‌های گیلان بود که این امر حاصل تلاش تمام کارکنان و ارگان‌های مختلف بود.

یونس محمودی اعتقاد دارد باید جاده‌های اصلی را پس‌ازاین بحران بازگشایی می‌کردیم که فوراً این مهم انجام شد زیرا بسیاری از افراد که بیمار بودند نیاز به درمان فوری داشتند.

۱۹۰ دستگاه و ماشین‌آلات برف‌روب برای بازگشایی محورهای اصلی و روستایی آستانه‌اشرفیه مورداستفاده قرار گرفت

پس از بارش برف و با توجه به بسته شدن محورهای شریانی و جاده‌های اصلی شهرستان آستانه‌اشرفیه به گفته رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای این شهرستان هدف و اولویت اصلی کارکنان و نیروهای راهداری بازگشایی جاده‌های اصلی ازجمله دوربرگردان نیاکو تا میدان اول کوچصفهان، جاده اصلی میدان امام حسین تا حرم و جاده آستانه به کیاشهر بود که سریعاً بازگشایی شد.

به گفته قاسم‌زاده پس از بازگشایی محورهای اصلی، توانستیم ۴۵۲ کیلومتر از محورهای روستایی با سه دستگاه گریدر، یک دستگاه لودر را بازگشایی کنیم.

با توجه به اینکه منازل بسیاری از خانوارها با پکیج گرم می‌شود قطعاً قطعی برق مشکلاتی را ایجاد می‌کرد و‌ پرسنل اداره برق فوراً برق این شهرستان را وصل و این مشکل برطرف شد

به گفته رسول اشرف از ۲۱ آبان، ۱۱۰ نفر از پرسنل اداره برق در حالت آماده‌باش بوده و دلیل قطعی برق در شهرستان اختلال در پست انتقال برق بوده و پس از رفع این مشکل برق تمام مشترکین شهرستان آستانه‌اشرفیه وصل شده ولی تاکنون سه روستا کلید سر، لشکام و صفرابسته هنوز قطع بوده که در تلاشیم وصل شود.

وی می‌گوید در هنگام بارش شدید برف امدادرسانی به مردم و کسانی که در جاده‌ها گرفتار شدند بسیار حائز اهمیت است زیرا مردم اولویت اول و آخر مردم هستند.

در طول بارش برف در آستانه‌اشرفیه به گفته رئیس جمعیت هلال‌احمر، داوطلبین این جمعیت ۱۶ مورد امدادرسانی، ۳۰ مورد رهاسازی خودرو داشته و ۱۰ خانوار را اسکان دادند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه اعتقاد دارد بعضی از افراد باید انصاف به خرج دهند زیرا امکانات ما محدود است زیرا در کشورهای اروپایی هم باآن‌همه امکانات در هنگام بارش برف با مشکلاتی ازجمله قطعی برق مواجه می‌شوند.

علیرغم اینکه بارش برف شدید در استان گیلان بارها توسط سازمان هواشناسی پیش‌بینی‌شده بود ولی رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آستانه‌اشرفیه می‌گوید نمی‌شود با این امکانات کم در استان معجزه و در شهرستان معجزه کرد ولی بااین‌وجود وضعیت این شهرستان نسبت به مابقی شهرها بسیار خوب بود.

محمودی می‌گوید مردم قطعی برق را می‌توانند تحمل کنند ولی قطعی گاز و سرما را زیرا باعث ایجاد مشکلات فراوانی برای مردم می‌شود که به گفته ضمیری رئیس اداره گاز شهرستان آستانه‌اشرفیه در هنگام بارش برف هیچ مورد قطعی گاز در این شهرستان گزارش نشده و تمام شهروندان از نعمت گاز و سیستم گرمایشی بهره‌مند بودند.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2