لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75246 شناسه خبر: 75246

فارس من| حذف برخی ازسرعت‌کاه‌های محور آستانه‌اشرفیه به بندر کیاشهر

رئیس اداره راه و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان آستانه‌اشرفیه از جمع شدن برخی از سرعت‌کاه‌های در محور آستانه‌اشرفیه به بندر کیاشهر خبر داد و گفت: به‌محض اینکه نیوجرسی در این محور نصب شود سرعت‌کاه‌های برداشته می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ به نقل از خبرگزاری فارس،، سامانه «فارس من» باهدف ارتباط دوسویه مخاطبان خبرگزاری فارس و رسیدگی به مشکلات مطروحه از سوی مردم راه‌اندازی شده است، مخاطبان با ثبت سوژه‌های خود در این سامانه و جمع‌آوری امضاهای بیشتر می‌توانند خبرنگاران فارس را در پیگیری هرچه سریع‌تر مسائل و مشکلات استان همراهی کنند.

«چرا جاده آستانه به کیاشهر پر از سرعت‌گیرهای بیهوده است؟» یکی از سوژه‌هایی بود که مخاطب در سامانه فارس من ثبت کرده است.

مخاطب در این سوژه مطرح کرده (در جاده آستانه به کیاشهر بیش از ۵۰ تا سرعت‌گیر وجود دارد، آخر مگر می‌شود این‌همه سرعت‌گیر، آیا این حیف‌ومیل کردن پول بیت‌المال نیست؟)

نصب سرعت‌گیر به‌عنوان ابزاری در طرح‌های آرام‌سازی ترافیک استفاده می‌شود و در کشورهای توسعه‌یافته فقط در معابر محلی یا در مقابل مدارس، مراکز آموزشی و مراکز خاص مورداستفاده قرار می‌گیرد.

متأسفانه نصب سرعت‌گیرها و سرعت ‌کاه‌ها در برخی از نقاط آستانه‌اشرفیه طبق استانداردهای جهانی صورت نگرفته و نصب آن‌ها در بسیاری اماکن و معابر ضرورتی ندارد و باعث ایجاد مشکل برای شهروندان نیز می‌شود.

در بیشتر سرعت‌گیرها شاهد استفاده از آسفالت غیراستاندارد هستیم، به ‌دلیل هم‌رنگ بودن با جاده و عدم نصب تابلو، خودروهای عبوری متوجه نشده و با سرعت از روی آن عبور می‌کنند که این موضوع آسیب‌های فراوانی به خودرو وارد می‌کند.

در همین خصوص مرتضی قاسم‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه جاده آستانه به بندر کیاشهر یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های گیلان است، اظهار کرد: در جاده آستانه به بندر کیاشهر هرساله تصادفات بسیار زیادی در آن رخ‌داده و متأسفانه تعدادی از هم‌وطنان ما جان خود را از دست می‌دادند که این مسئله در شورای ترافیک این شهرستان مطرح و تصمیمات لازم اندیشیده شد.

وی با اشاره به اهداف نصب سرعت‌کاه‌ گفت: یکی از مهم‌ترین هدف از نصب سرعت‌گیر، کاهش تصادفات است زیرا با پایین آوردن سرعت آمار تصادف و به طبع، مرگ‌ومیر ناشی از آن کاهش پیدا می‌کند.

رئیس اداره راه و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه اداره راهداری تنها مسؤول اجرایی کردن مصوبات شورای ترافیک است، تصریح کرد: برای نصب سرعت‌کاه‌ ابتدا مردم یک محله یا راهنمایی رانندگی درخواست داده و این مسئله در شورای ترافیک باید بررسی شود و بعد از تصویب، اداره راه مکلف است این مصوبات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرایی کند.

قاسم‌زاده از جمع شدن برخی از سرعت‌کاه‌ها در محور آستانه‌اشرفیه به بندر کیاشهر خبر داد و افزود: با توجه به این سرعت‌کاه‌ها مشکلاتی را برای مردم و حتی ماشین‌آلات راهداری ایجاد می‌کنند به‌محض اینکه نیوجرسی در این محور نصب شود سرعت‌کاه‌ها برداشته می‌شود.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2