لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75224 شناسه خبر: 75224

تخمین بارش برف ۲۰ تا ۷۰ سانتی‌متری در جلگه گیلان

مدیرکل هواشناسی استان گیلان از کاهش دمای هوا و بارش برف ۲۰ تا ۷۰ سانتی‌متری در جلگه گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمد دادرس با اشاره وضعیت آب‌وهوای گیلان در روزهای آینده اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر نفوذ توده‌هوای سرد و بارشی از روز یک‌شنبه و فعالیت آن تا عصر روز سه‌شنبه در منطقه است.

وی با اشاره به وضعیت دمای هوای استان در روزهای آینده افزود: از روز یک‌شنبه دمای هوا در اکثر مناطق استان به‌طور متوسط ۱۵ تا ۲۵ درجه سلسیوس کاهش می‌یابد و بارندگی و وزش باد در روز یک‌شنبه خیلی شدید پیش‌بینی می‌شود.

 مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به پیش‌بینی بارش برف بیش از یک متر در ارتفاعات گفت: به‌تدریج از یک‌شنبه شب و به‌ویژه در روز دوشنبه و سه‌شنبه بارش برف در جلگه نیز شدید پیش‌بینی می‌شود که تخمین میزان آن به‌طور متوسط ۲۰ تا ۷۰ سانتی‌متر و در بعضی مناطق نیز حتی بیشتر است.

دادرس با اشاره به‌احتمال اختلال تردد خودروها در محورهای مواصلاتی تصریح کرد: مردم از تردد و سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و رانندگانی که قصد عبور از محورهای کوهستانی و مواصلاتی را دارند با توجه به پیش‌بینی بارش برف و کولاک، حتماً تجهیزات زمستانه ازجمله زنجیر چرخ، آذوقه و لباس گرم را به همراه داشته باشند.

دادرس با اشاره به اینکه در روزهای آینده دریا مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود، بیان کرد: مردم استان با توجه به آب‌گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جدا خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه در روزهای آینده احتمال کاهش دید و مسدود شدن برخی راه‌های روستایی وجود دارد، گفت: با توجه به کاهش دما و نیز یخبندان از روز یک‌شنبه تا پایان هفته، مدیریت مصرف سوخت توصیه می‌شود.

دادرس با بیان اینکه پس از خروج سامانه بارشی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه یخبندان شدید پیش‌بینی می‌شود، افزود: بخش‌های مختلف کشاورزی نظیر گلخانه داران، پرورش‌دهندگان ماهی، زنبورداران و مرغداری‌ها با توجه به حوادث احتمالی تمهیدات لازم را به عمل‌آورند.

وی با تأکید بر اینکه مسؤولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات به عمل‌آورند، تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، مدیریت منابع آب و برق، سازمان آتش‌نشانی، فرودگاه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، مدیریت حمل‌ونقل، پلیس‌راه و راهور، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

دادرس بابیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی خواهد شد، گفت: مسؤولان با توجه به اخطاریه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر کنند.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2