لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75214 شناسه خبر: 75214

آمادگی ستاد بحران شهرستان آستانه‌اشرفیه برای مقابله با موج سپید

در جلسه ستاد بحران شهرستان آستانه‌اشرفیه برای مقابله با بارش برف به آمادگی دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان، حضور مستمر نیروهای امدادی و روسای ادارات در محل کار خود، بازدید مستمر از نانوایی‌ها و باز کردن راه‌های اصلی و مواصلاتی این شهرستان تأکید شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ اگر در چند روز گذشته سری به سایت‌ها و اخبار زده باشید قطعاً خبر بارش سنگین برف در استان گیلان ظرف روزهای دوشنبه و‌ سه‌شنبه را شنیدید.

هنوز مردم گیلان خاطره برف سال ۸۳ و ۹۲ را فراموش نکردند برفی که در آن انبوه خسارت زیادی به استان گیلان به دلیل نا آماده بودن مسؤولان واردشده و راه‌های مواصلاتی بسته و به دلیل آسیب‌پذیر بودن سازه، آب، برق، گاز با قطعی مواجه شد اما پس از پشت سر گذاشتن بحران سفید در آن سال‌ها مسؤولان تمهیداتی را برای مقابله با برف اندیشیدند.

در هنگام بروز بحران طبیعی به‌مانند بارش برف همکاری مردم و مسؤولان برای پشت سر گذاشتن بی‌دغدغه از بحران، آمادگی کامل مسؤولان برای ارائه خدمات به مردم و فراهم آوردن شرایط نشاط و شادابی است ولی مهم‌ترین نکته در هنگام مواجه با برف بحث آموزش و مشارکت مردم و مسؤولان با یکدیگر است.

اگرچه بر اساس اعلام سازمان هواشناسی برف سال ۹۲ در مقایسه با سال ۸۳ با شدت کمتری همراه بود ولی آزمونی بزرگ برای آمادگی مدیریت بحران استان در دولت یازدهم و ارائه خدمات به‌موقع به شهروندان بود و مسؤولان از آن به‌عنوان تجربه موفق یادکردند به همین دلیل باید برای بحران ناشی از برف و سرما زمستان امسال به‌عنوان یک تجربه مدنظر دستگاه‌های مختلف باشد تا با استفاده از تمام آن تجربه‌ها آمادگی خود را در سطحی نگه داشت که در صورت بروز بحران؛ آن اتفاقات، دیگر تکرار نشود و حوادث پیش‌آمده به‌خوبی مدیریت شود.

با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی بارش برف سنگین از روز یکشنبه سه‌شنبه به استان گیلان و شهرستان‌های رشت آستانه لاهیجان شفت خواهد بارید به همین منظور پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان آستانه‌اشرفیه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه می‌گوید بارش برف باید موجب شادی و نشاط جامعه شود ولی اعتقاد دارد قطعاً بارش برف با این میزان مشکلاتی را ایجاد می‌کند که باید تلاش انجام‌شده از میزان مشکلات کاسته شود.

یونس محمودی لازمه حل بحران در مواقع بارش برف را همراهی مردم با مسؤولان دانست و گفت دستگاه‌های اجرایی باید در هنگام بروز مردم در کنار مردم بوده و حضور میدانی درصحنه داشته باشند.

وی از راهداری در خصوص باز شدن محورهای اصلی آستانه‌اشرفیه درخواست دارد در با توجه به در پیش بودن ۲۲ بهمن جاده میدان امام حسین تا حرم مطهر را بازگشایی کند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه، می‌گوید باید ماشین‌هایی که در هنگام بارش برف و باز کردن جاده‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد در ادارات شهرستان بماند.

بنا بر اعلام رئیس اداره راه و شهرسازی آستانه دو دستگاه گریدر و لودر آماده ارائه خدمات‌رسانی به مردم در هنگام بارش برف هستند.

محمودی حضور مستمر اعضای مدیریت بحران در محل کار و در دسترس بودن را بسیار مهم می‌داند زیرا این حضور به مردم آرامش خاصی داده و تمام دستگاه آماده خدمات‌رسانی هستند.

وی می‌گوید درباره تأمین مایحتاج مردم در هنگام بازش برف به‌مانند تهیه نان وجود نداشته و تمهیدات لازم اندیشیده شده است‌

به گفته رئیس اتاق اصناف شهرستان آستانه‌اشرفیه ۲۰۲ نانوایی در هنگام بارش برف به مردم خدمات‌رسانی که با توجه به آخر ماه درخواست خرید آرد ماه آینده را از فرمانداری شهرستان آستانه‌اشرفیه درخواست کرد.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه تأکید دارد باید آئین‌نامه و مصوب‌های ستاد بحران را اجرایی کند زیرا بسیار به حل مشکلات در هنگام بحران کمک کرده و تاکنون قطعاً باید ریزترین مسائل بحران شناسایی شود.

محمودی می‌گوید ستاد بحران آمادگی کامل را داشته و در کنار مردم در این چند روز هستند و بازدید مستمر از نانوایی‌ها در هنگام بارش برف انجام شود تا به بهترین نحو به وظایف خود عمل کنند.

وی از شهردار درخواست دارد باید شهرداری لیدر، گریدر، لودر و ماشین‌آلات در آمادگی کامل باشند و دستگاه‌های خدماتی به‌ویژه شهرداری و نیروهای آن در محل خدمت حضور مستمر داشته باشند زیرا مسائل شهرستان به شخصی ترجیح دارد.

به گفته شهردار آستانه‌اشرفیه بیش از ۱۰۰ نیروی خدمات رسان، دو دستگاه لودر، چهار دستگاه کامیون و یک دستگاه گریدر در شهرداری در آماده‌باش کامل و با تمامی امکانات به‌طور مستمر در محل شهرداری حضور دارند تا به مردم خدمات‌رسانی کنند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه باز شدن راه‌های مواصلاتی به‌مانند جاده آستانه به کیاشهر، آستانه به سوخته کوه و آستانه به لاهیجان را از مهم‌ترین مسائل در هنگام بارش برف دانست زیرا اعتقاد دارد با انجام این کار از مختل شدن زندگی مردم جلوگیری کرد.

به گفته رئیس اداره راه و حمل‌ونقل جاده‌ای دو دستگاه گریدر، دو دستگاه لودر، یک دستگاه کمپرسی تک و سه دستگاه خوردی آماده باز شدن جاده‌ها در هنگام بارش برف در از همان اولین ساعات بارش برف است.

محمودی می‌گوید باید با پیمانکاران به‌خوبی برخورد شود زیرا این افراد نقش مهمی در کاهش خسارت به شهر و مردم در هنگام بارش برف دارند لذا از روسای ادارات درخواست دارم به این امر توجه کنند همچنین وی از راهداری و شهرداری درخواست دارد شرایط را برای پخش شن و نمک در جاده‌ها فراهم کنند.

۴۰ تن نمک و ۱۰۰ تن شن توسط یک دستگاه نمک‌پاش در سطح شهر آماده انجام کار در این حوزه است.

وی با اشاره به نقش اسکان مسافران و مردم در هنگام بارش سنگین برف گفت باید در مرحله اول جاده‌های اصلی را باز کرد تا برای تردد مردم مشکلی ایجاد نشود و در صورت بروز مشکل شرایط لازم برای اسکان فراهم شود.

۳۰ مسجد در شهرستان آستانه‌اشرفیه آماده اسکان مسافران بوده و همچنین به گفته رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان آستانه‌اشرفیه این جمعیت با چهار ماشین امدادی در کنار مردم حضورداشته و در صورت لزوم و احتیاج دو محل برای اسکان و قوت را پیش‌بینی کرده است.

به گفته رئیس شبکه بهداشت شهرستان آستانه‌اشرفیه بیماران دیالیزی و افرادی که دارای بیماری خاص بوده و به درمان فوری نیازمند هستند شناسایی‌شده و دو دستگاه آمبولانس آماده خدمت به مردم و انتقال این افراد به بیمارستان در صورت بروز مشکل است.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2