لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75207 شناسه خبر: 75207

۳۵ هکتار از منابع طبیعی گیلان طعمه حریق شد

مدیرکل مدیریت بحران گیلان با اذعان به اینکه کانون‌های آتش در استان گیلان خاموش و کنترل‌شده است، گفت: درمجموع ۳۵ هکتار از منابع طبیعی استان گیلان در آستارا، شفت، فومن، رشت، رضوانشهر و ماسال با آتش مواجه شده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رضا اسلامی با بیان اینکه هم‌زمان با شروع باد گرم در استان گیلان در بعضی از مناطق جنگلی استان با آتش‌سوزی مواجه شدیم، اظهار کرد: با تلاش نیروهای عملیاتی آتش‌سوزی در بعضی از مناطق جنگلی خاموش شده و علیرغم شدت وزش باد گرم تمام کانون‌های با تلاش تمام نیروهای امدادی، عملیاتی همه کانون‌های آتش خاموش شده است.

وی با اشاره به مناطقی که جنگل‌های آن با آتش‌سوزی مواجه شده، گفت: جنگل شهرستان‌های آستارا، تالش، رودبار، رشت، فومن، شفت، ماسال، لنگرود و رضوانشهر با آتش‌سوزی مواجه شده و تاکنون بخش اعظمی از حریق توسط نیروهای امدادی و مردمی مهارشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان با اذعان به اینکه کانون‌های آتش در استان گیلان خاموش و کنترل‌شده است، تصریح کرد: درمجموع ۳۵ هکتار از منابع طبیعی استان گیلان شامل سه مورد آستارا، چهار مورد تالش، سه مورد شفت، سه مورد فومن، یک مورد رشت، یک مورد رضوانشهر و یک مورد ماسال جنگل آن با آتش مواجه شده بود که خوشبختانه مهارشده است.

اسلامی با اشاره به وجود ادامه‌دار بودن آتش در روستای خرارود شهرستان سیاهکل و لیلاکوه و حاجی سرا لنگرود افزود: آتش در جنگل این منطقه همچنان شعله‌ور بوده و نیروهای عملیاتی در آن منطقه حضورداشته و آتش تحت کنترل است تا به‌صورت کامل آن را مهار کنند.

وی با تأکید بر سطحی بودن آتش در برخی جنگل‌های گیلان بیان کرد: هم‌زمان با شروع آتش‌سوزی در جنگل‌ها در مناطقی که به آتش مواجه شده بود حضور پیداکرده و نظارت کامل برای خاموش کردن آتش انجام و دستورات لازم صادر شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان گیلان از عدم خسارت جدی باد گرم به استان گیلان خبر داد و گفت: بر اساس آخرین اخبار غیر از آتش‌سوزی و خسارت جزئی در صومعه‌سرا، خسارت خاصی در استان به ستاد مدیریت بحران اعلام‌نشده و مشکلی دراین‌باره وجود ندارد.

اسلامی با اشاره زمان اتمام وزش باد گرم در استان گیلان گفت: باد گرم تا روز شنبه ادامه داشته و سرعت باد در رودبار ۵۸ کیلومتر بر ساعت، آستانه اشرفیه ۵۴ کیلومتر بر ساعت و رشت ۴۷ کیلومتر بر ساعت بوده است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2