لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75172 شناسه خبر: 75172

بهره‌برداری از ۲۴ پروژه عمرانی و آب روستایی در آستانه‌اشرفیه

در ششمین روز از آغاز دهه فجر از ۲۴ پروژه حوزه برق و جاده روستایی در این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ در ششمین روز از آغاز دهه فجر از ۱۴ پروژه جاده و آسفالت روستایی و توزیع برق بهره‌برداری شد.

در پروژه توزیع برق در این شهرستان پست‌های برق‌رسانی احداث، تعویض سیم‌های فرسوده، رفع ضعف برق، اصلاح و تقویت شبکه‌های برق‌رسانی، تبدیل شبکه‌های سیمی به کابل خودنگهدار در روستاهای ماشک، پایین رودپشت، نیاکو، دهشال، منطقه کورکا و استخر بیجار افتتاح شد.

رئیس اداره توزیع برق آستانه‌اشرفیه می‌گوید در بعضی از منطق این شهرستان با کمبود فشار برق مواجه بودیم ولی در دهه فجر امسال تمام این کمبودها رفع شده و مشکلی فشاربرقی در این مناطق وجود ندارد.

رسول اشرف از تحت پوشش قرار گرفتن ۶۶ هزار مشترک شهری و روستایی در حوزه توزیع برق خبر داد و گفت برای بهره‌برداری از این تعداد پروژه‌ها ۵۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

در ادامه افتتاح پروژه‌های عمرانی در شهرستان آستانه‌اشرفیه از پروژه‌های راه‌های روستایی بهره‌برداری به عمل آمد و به گفته حسن عظمی این پروژه‌ها در روستاهای کماچال، کلیدسر، سالستان و کارسیدان بوده و برای افتتاح آن‌ها ۲۹ میلیارد ریال از محل ملی و استانی بوده است

به گفته رئیس اداره راه و شهرسازی آستانه‌اشرفیه در دهه فجر امسال پنج و نیم کیلومتر از جاده‌های روستایی آسفالت شده است.

۵۱۴ کیلومتر راه روستایی و ۵۵ کیلومتر راه شهری مربوط به راه و شهرسازی است.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه، اعتقاد دارد روستاها به دلیل جاذبه‌های خود می‌توانند گردشگران بسیاری را جذب این مناطق کنند زیرا در این صورت باعث رشد فرهنگی و اقتصادی منطقه می‌شود.

یونس محمودی می‌گوید باید به روستاها و ارتقا خدمات آن‌ها کمک کرد زیرا در این صورت پیشرفت در این مناطق باعث ایجاد اشتغال برای جوانان آن منطقه می‌شود به همین دلیل دولت نگاه ویژه‌ای به مناطق روستایی دارد.

به گزارش آستان‌خبر؛ همچنین از آسفالت سه کیلومتر راه روستایی با میزان اعتبار ۱۰ میلیارد ریال از سوی راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آستانه‌اشرفیه بهره‌برداری شد.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2