لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75098 شناسه خبر: 75098

بهره‌برداری از دو پروژه عمرانی بزرگ در آستانه‌اشرفیه

دو پروژه بزرگ شرکت مرغ مادر گوشتی در دهنه سر سفیدرود و تصفیه‌خانه شهرک صنعتی نقره‌ده در شهرستان آستانه‌اشرفیه افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ ظهر امروز با حضور استاندار و جمعی از مسؤولان شهرستانی و استانی، دو پروژه مرغداری ۳۰ هزار قطعه‌ای مرغ گوشتی و تصفیه‌خانه شهرک صنعتی نقرده در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

شرکت مرغ مادر گوشتی دهنه سر سفیدرود با میزان تولید ۳۳ هزار قطعه مرغ با میزان سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومان و میزان اشتغال ۳۰ نفر به بهره‌برداری رسید، همچنین تصفیه‌خانه شهرک صنعتی نقره‌ده با مساحت دو هزار و ۵۰۰ متر و با میزان ظرفیت تصفیه‌خانه ۱۶۰ مترمکعب در شبانه‌روز و با هزینه احداث ۲۳ میلیارد ریال افتتاح شد.

لازمه تحقق برنامه ششم توسعه توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی

استاندار گیلان در حاشیه این افتتاح در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کشور در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برد، اظهار کرد: استکبار با همه ظرفیت خود به دنبال از بین بردن اقتصاد جمهوری اسلامی است اما دولت و همه نهادهای اجرایی با رهنمودهای مقام معظم رهبری این شرایط را کنار گذاشته و به پیشرفت خود ادامه می‌دهدند.

ارسلان زارع با تأکید بر اجرایی شدن برنامه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: خوشبختانه همه مسؤولان به دنبال اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده و این امر در حال اجرایی شدن است به همین دلیل می‌توان گفت شاخص اقتصادی کشور خوب است.

وی لازمه تحقق برنامه ششم توسعه را توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی دانست و افزود: مهم‌ترین هدف برنامه ششم توسعه رسیدن بیکاری به هشت درصد در کشور و استان بوده و برای رسیدن به این برنامه باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی در عرصه‌های مختلف ازجمله سرمایه‌گذاری استفاده کرد.

استاندار گیلان با اشاره به نقش بخش خصوصی در افتتاح پروژه‌های دهه فجر بیان کرد: در افتتاح پروژه‌های دهه فجر هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی هزینه شده که باید این آمار در سال‌های آینده بیشتر شود تا بتوانیم شاخص رشد توسعه را افزایش دهیم.

زارع با اشاره به راه‌های کاهش نرخ بیکاری در استان گیلان گفت: افتتاح چنین پروژه‌هایی مانند مرغ داری باعث کاهش نرخ بیکاری در استان شده و باید از این ظرفیت به‌درستی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه پروژه تصفیه‌خانه شهرک صنعتی نقره‌ده با رویکرد حفاظت از محیط‌زیست بوده است، افزود: موضوع محیط‌زیست موضوع اولویت‌دار دولت در استان گیلان در راستای حل مشکلات این حوزه بوده زیرا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مسؤولان در گیلان پسماند و محیط‌زیست است.

استاندار گیلان با اشاره به میزان اعتبار هزینه شده برای افتتاح تصفیه‌خانه شهرک صنعتی نقره‌ده تصریح کرد: انباشته شدن پسماند در حوزه‌های مختلف به مشکل استان تبدیل‌شده باید فکری اساسی در این خصوص اندیشیده شود به همین دلیل با تلاش‌های انجام‌شده تصفیه‌خانه شهرک صنعتی با میزان اعتبار ۲۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

زارع با اذعان به اینکه نباید از هیچ تلاشی برای رفاه مردم دریغ کرد، افزود: با توجه به تحریم‌های آمریکا باید برای افتتاح پروژه‌های عمرانی تلاشی مضاعف انجام شود زیرا مردم از مسؤولان انتظار دارند و خوشبختانه برای افتتاح این دو پروژه در شهرستان آستانه‌اشرفیه ۳۱ میلیارد تومان هزینه شد.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2