لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=75083 شناسه خبر: 75083

دو داوطلب دیگر، تایید صلاحیت شدند/ تعداد داوطلبین احراز صلاحیت شده به ۱۲ نفر افزایش یافت+اینفوگرافیک

با احراز صلاحیت ارسلان قاسم نژاد و موسی روزبه، تعداد داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر به ۱۲ نفر افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ به نقل از منابع آگاه؛ با احراز صلاحیت ارسلان قاسم نژاد و موسی روزبه، تعداد داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آستانه‌اشرفیه و بندرکیاشهر به ۱۲ نفر افزایش یافت.

امسال ۲۸ داوطلب درحوزه انتخابیه شهرستان آستانه‌اشرفیه برای کاندیداتوری در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند که همگی آنان از سوی معتمدین هیئت اجرایی و با استعلام از مراکز چهارگانه (اداره اطلاعات، دادگستری، نیروی انتظامی و اداره ثبت‌احوال) تأیید صلاحیت شده و برای بررسی و احراز صلاحیت به هیئت نظارت (شورای نگهبان) ارسال شدند.

هیئت نظارت نیز در بررسی سوابق و صلاحیت داوطلبان، با توجه به انصراف جهانبخش رضاپور ششکل و علینقی باقرپور از حضور در یازهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، سرانجام پس از بررسی های انجام شده احراز صلاحیت تعداد ۱۴ نفر از داوطلبین را تأیید نکرد و بر همین اساس اسامی افرادی که توسط هیئت نظارت عدم احراز و یا رد صلاحیت شده‌اند به شرح زیر است:

۱-حسن شاخصی، ۲-محمدحسین قربانی، ۳-رضا صالح جلالی، ۴-فاروق نصر جلالی، ۵-نادر رسولی، ۶-کیانوش صادق دقیقی، ۷- یوسف محمدی کلیدسری، ۸-فرهاد رضی خوشکاروندانی، ۹- رضاپالوانه ، ۱۰- سمانه اغراضی، ۱۱- فاطمه رمضان نژاد دهکاء، ۱۲- حامد قربانی، ۱۳- حسن اکبری، ۱۴- علی خیرخواه ثابت قدم، با عدم احراز صلاحیت و یا رد صلاحیت و همچنین ۱- محمد علی رمضانی دستک ۲-محمدرضا علیرضانژاد گوهردانی، ۳-محمدعلی ثابتی امیرهنده، ۴-محمد شعبانی لسکوکلایه، ۵-سید مهدی صادق، ۶-علی رعنای رهبرخواه، ۷-ریحانه احمدی دهکا، ۸-هاشم میرتقی حسن کیاده، ۹-رضا شرمسار، ۱۰-مهدی ترابی، ۱۱-ارسلان قاسم نژاد، ۱۲-موسی روزبه، دوازده داوطلبی از ۲۸ داوطلبی هستند که صلاحیتشان در هیئت نظارت احراز شد.

۱۵ بهمن؛ رسیدگی به شکایت داوطلبان
به استناد ماده واحده مجمع، رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط شورای نگهبان و اعلام به وزارت کشور از ۱۵ بهمن آغاز می‌شود و به مدت ۷ روز یعنی تا ۲۱ بهمن ادامه دارد. اسامی نامزدها به استناد مواد ۳۶ و ۴۰ آیین‌نامه در تاریخ ۲۲ بهمن اعلام قطعی و منتشر می‌شود. طبق برنامه ستاد انتخابات کشور در تاریخ ۲۳ بهمن شاهد انتشار آگهی انتخابات توسط هیات اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه به استناد ماده ۲۰۹ آیین نامه خواهیم بود.

۲۴ بهمن؛ آغاز تبلیغات داوطلبان به مدت یک هفته
براساس این گزارش، نامزدها به استناد ماده ۵۶ قانون انتخابات از ۲۴ بهمن می توانند به صورت رسمی فعالیت ها و تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کنند. این داوطلبان باید به یاد داشته باشند که تا یکم اسفند یعنی یک روز به انتخابات برای فعالیت انتخاباتی خود زمان دارند و دقیقا ۲۴ ساعت مانده به ساعت رای گیری، تبلیغات انتخاباتی به استناد همان ماده ۵۶ قانون انتخابات ممنوع است.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2