لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=74984 شناسه خبر: 74984

اختتامیه پویش شهر پاک، هوای پاک در آستانه اشرفیه برگزار شد+ تصاویر

به مناسبت روز ملی هوای پاک، اختتامیه پویش شهر پاک، هوای پاک به همت مدیریت پسماند و امور فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه با حضور جمعی از مسئولین شهری و شهروندان، تعدادی از مربیان، معلمات و دانش آموزان مقاطع ابتدایی و مهد کودک ها و دوستداران محیط زیست در مجموعه روستایی پارک ساحلی آستانه اشرفیه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ به مناسبت روز ملی هوای پاک، اختتامیه پویش شهر پاک، هوای پاک به همت مدیریت پسماند و امور فرهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه با حضور جمعی از مسئولین شهری و شهروندان، تعدادی از مربیان، معلمات و دانش آموزان مقاطع ابتدایی و مهد کودک ها و دوستداران محیط زیست در مجموعه روستایی پارک ساحلی آستانه اشرفیه برگزار گردید.

محمد دانش شکیب با توجه به مجموعه فضای پارک ساحلی و تاثیر آن بر ایجاد هوای پاک در این شهرستان اظهار کرد: در پویشی که از سوی مدیریت پسماند و امور فرهنگی شهرداری و شورا در سطح مدارس شهر آستانه اشرفیه برگزار شد بسیاری از شما دانش آموزان دغدغه هایی را بیان کردید که می تواند چراغ راه ما برای ایجاد یک فضای زندگی سالم با هوای پاک برای نسل شما باشد.

وی با بیان اینکه در طی یک سال گذشته بیش از ۵ هزار اصله درخت غرس در آستانه اشرفیه درختکاری گردیده و همچنین بیش از ۱۰ هزار اصله درخت به طور رایگان در اختیار شهروندان توزیع شده است افزود: در تلاش هستیم همین روند را با همکاری ادارات محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیز داری ادامه دهیم تا با کاشت درخت در تولید هوای پاک نقش مهمی داشته باشیم.

شهردار آستانه اشرفیه از دانش آموزان حاضر در این پویش درخواست کرد که با نگه داری و آسیب نرساندن به درختان در مراقبت از هوای پاک کوشا باشند.

در ادامه این همایش، جعفر میرزایی، رئیس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه نیز مطالبی را  درخصوص ضرورت حفاظت از درختان و عدم ایجاد آلودگی محیطی و نریختن زباله و همچنین همکاری دانش آموزان در کاشت و نگه داری نهال های درختان بیان کرد.

اجرای نمایش خیابانی توسط گروه تی تی با محوریت پویش شهر پاک، هوای پاک، اجرای گروه سرود پیش دبستانی های مهد مهستان و تجلیل و اهدای جوایز به برگزیدگان مسابقه نقاشی و انشاء از جمله برنامه های فرهنگی اختتامیه پویش شهرپاک، هوای پاک در آستانه شرفیه می باشد.

به گزارش آستان‌خبر؛ در هفته ای که گذشت، پویش شهر پاک، هوای پاک، به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه در راستای نهادینه شدن فرهنگ تفکیک پسماند خشک از مبداء و به منظور ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست توسط شهروندان بویژه کودکان در حوزه های حفاظت از محیط زیست، کاهش تولید و مدیریت صحیح زباله، حفظ پاکیزگی محیط شهر و محیط عمومی، حاشیه رودخانه ها و همچنین اجرای مسابقه نقاشی و انشاء با محوریت اجرای پویش شهر پاک، هوای پاک با حضور خدیجه رمضانی نژاد مقدم، دبیر پسماند شهرداری آستانه اشرفیه در سطح مدارس و مهد کودک های آستانه اشرفیه برگزار گردید.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2