لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=74806 شناسه خبر: 74806

افتتاح ۷۷۶ پروژه عمرانی آستانه‌اشرفیه در دهه فجر

به گفته فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه در دهه فجر ۷۷۶ پروژه در این شهرستان افتتاح و رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه مکلف شد هرچه سریع‌تر میزان اعتبارات دریافتی را به اعلام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ ظهر امروز نشست شورای اداری این شهرستان با بررسی عملکرد دستگاه‌های و چالش‌های پیش رو برگزار شد.

۹۰ درصد اعتبارات تخصیصی در گیلان همچون اغلب استان‌ها و در شهرستان آستانه‌اشرفیه به‌صورت متمرکز است و تنها ۱۰ درصد آن به‌صورت ملی اختصاص پیدا می‌کند و این تخصیص ناعادلانه بودجه موضوعی است که بسیاری از دستگاه‌های اجرایی در شهرستان تمایل دارند تا ردیف بودجه‌ای آن‌ها در سال آینده به‌صورت ملی در ردیف برنامه بودجه دیده شود تا بتوانند پروژه‌های خود را به بهره‌برداری برسانند.

در لایحه بودجه ارائه‌شده توسط دولت به مجلس شورای اسلامی اعتبارات پروژه‌های عمرانی صفر بوده و چند درصد از فروش حاصل نفت به انجام کارهای عمرانی در کشور تعلق می‌گیرد

ولی با این شرایط امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه می‌گوید پروژه‌های عمرانی آستانه‌اشرفیه نباید روی زمین‌مانده و باید در دهه فجر به بهره‌برداری برسند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی انتخابات را یک آزمایش برای کشور می‌داند و از نامزدهای انتخابات مجلس خواست از تهمت و افترا زدن به دیگران پرهیز کنند.

وی تأکید ویژه‌ای به گفته‌های خود دارد و از مدیران ادارات می‌خواهد از امکانات خود برای تخریب و یا تقویت کاندیدای خاصی استفاده نکند و در این صورت قطعاً با او برخورد می‌شود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه، یکی از آفت‌های انتخابات را خرید رأی می‌داند و از اصحاب رسانه و مسؤولین می‌خواهد در صورت بروز این موارد به مسؤولین امر اطلاع‌رسانی کنند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه تأکید دارد مدیران شهرستان باید برای تخصیص اعتبارات خود برای تکمیل پروژه‌های عمرانی در دهه فجر تلاش کنند.

کل اعتبارات اختصاص‌یافته به شهرستان آستانه‌اشرفیه از شمول برنامه کشوری ۲۱ میلیارد و از منابع استانی است که ۴۰ درصد آن تاکنون اختصاص‌یافته و ۷۷۶ پروژه عمرانی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

یونس محمودی می‌گوید علیرغم اینکه چهار جلسه کمیسیون بنیاد مسکن برگزارشده ولی هنوز هم این مسکن‌ها به مردم تحویل داده نشده که تنها دلیلش عدم پیگیری است.

در شهرستان آستانه‌اشرفیه درمجموع ۶۶۰ واحد مسکونی مسکن مهر ساخته‌شده که متولی آنان مسکن و شهرسازی و بنیاد انقلاب اسلامی بوده و طبق گفته مسؤولین مربوطه با پیشرفت ۸۰ درصدی مواجه بوده است.

وی ضمن احترام به جوانان از مدیران شهرستان درخواست دارد به جوانان احترام بگذارد زیرا این افراد جویای نام و مطالبه گر بوده و بسیار می‌توانند کمک‌حال مسؤولین باشد.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه مردم‌ روستاها را از ظرفیت‌های نظام می‌دارد و می‌گوید نباید مسؤولین خود را از مردم جدا کنند و باید مدیران انتقادپذیری خود را افزایش دهند.

محمودی روی صحبت خود را به جهاد کشاورزی شهرستان اشاره دارد و می‌گوید رئیس اداره جهاد کشاورزی آستانه‌اشرفیه طبق تبصره ۱۸ میزان اعتبارات دریافتی را اجرا و یکپارچه‌سازی مزارع را انجام دهد.

به گفته رئیس جهاد کشاورزی، آستانه‌اشرفیه دارای ۲۳ هزار هکتار مزارع بوده و ۱۸ هزار هکتار آن تجهیز و نوسازی شده، پنج درصد زمین‌های کشاورزی شخم زمستانه و ۶۶۲ تن نهاده در این شهرستان توزیع‌شده است.

وی به بعضی از مدیران شهرستان انتقاد دارد و تأکید می‌کند بیل‌های مکانیکی که دریافت کردند باید عملیاتی شوند و به‌طور شبانه‌روز برای انجام لایه روبی تلاش کنند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه از تأکید وزیر برای تکمیل پل کابلی آستانه‌اشرفیه تأکید دارد و می‌گوید وزیر راه و شهرسازی قول داده گیره‌های نگهدارنده این پل توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته شود.

پل کابلی آستانه‌اشرفیه ۱۸ سال از آغاز ساخت آن گذشته و علیرغم اینکه اکثر اعتبارات آن دریافت شده ولی هنوز به بهره‌برداری نرسیده و طبق قول وزیر راه و شهرسازی تا اوایل خرداد به بهره‌برداری می‌رسد.

محمودی معتقد است انتخابات مظهر اراده حاکمیت و دولت است و یقین دارد انتخابات این دوره بسیار عمیق است ولی باید مدیران آستانه‌اشرفیه کسب اعتماد عمومی کنند

در حوزه شهرستان آستانه‌اشرفیه، ۲۶ نفر کاندیدا ثبت‌نام کرده و ۱۰ نفر توسط هیئت نظارت استان با احراز صلاحیت مواجه شدند.

به گفته رئیس دادگستری آستانه‌اشرفیه در خصوص تقسیم اراضی و کاهش پرونده‌های جرائم به این شهرستان گام‌های بسیار خوبی برداشته‌شده است.

همواره بعضی کانال‌های تلگرامی غیرقانونی در کشور و حتی در شهرستان آستانه‌اشرفیه وجود دارد که به گفته رئیس دادگستری آستانه‌اشرفیه اگر این کانال‌ها تخلف انتخاباتی انجام داده و جو‌ شهرستان را متشنج کنند به‌شدت با مدیران آن برخورد می‌شود.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2