لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=74799 شناسه خبر: 74799

رقابت ۱۰ داوطلب تأیید صلاحیت شده در آستانه‌اشرفیه بر صندلی سبز مجلس شورای اسلامی

هیئت نظارت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اسامی ۱۰ داوطلب تأیید صلاحیت شده در شهرستان آستانه‌اشرفیه را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ امسال ۲۸ نفر در آستانه‌اشرفیه برای کاندیداتوری انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند که همگی آنان از سوی معتمدین هیئت اجرایی و با استعلام از مراکز چهارگانه (اداره اطلاعات، دادگستری، نیروی انتظامی و اداره ثبت‌احوال) تأیید صلاحیت شده و برای بررسی و احراز صلاحیت به هیئت نظارت (شورای نگهبان) ارسال شدند.

به نقل از منابع آگاه؛ هیئت نظارت نیز در بررسی سوابق و صلاحیت داوطلبان، با توجه به انصراف جهانبخش رضاپور ششکل و علینقی باقرپور از حضور در یازهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، احراز صلاحیت تعداد ۱۶ نفر از داوطلبین را تأیید نکرد و بر همین اساس اسامی افرادی که توسط هیئت نظارت عدم احراز و یا رد صلاحیت شده‌اند به شرح زیر است:

۱-حسن شاخصی، ۲-محمدحسین قربانی، ۳-رضا صالح جلالی، ۴-فاروق نصر جلالی، ۵-نادر رسولی، ۶-کیانوش صادق دقیقی، ۷- ارسلان قاسم نژاد، ۸-فرهاد رضی خوشکاروندانی، ۹- موسی روزبه، ۱۰- سمانه اغراضی، ۱۱- فاطمه رمضان نژاد دهکاء، ۱۲- حامد قربانی، ۱۳- حسن اکبری، ۱۴- علی خیرخواه ثابت قدم، ۱۵- یوسف محمدی کلیدسری، ۱۶- رضاپالوانه با عدم احراز صلاحیت و همچنین ۱- محمد علی رمضانی دستک ۲-محمدرضا علیرضانژاد گوهردانی، ۳-امیرثابتی امیرهنده، ۴-محمد شعبانی لسکوکلایه، ۵-سید مهدی صادق، ۶-علی رعنای رهبرخواه، ۷-ریحانه احمدی دهکا، ۸-هاشم میرتقی حسن کیاده، ۹-رضا شرمسار، ۱۰-مهدی ترابی، ده داوطلبی از ۲۸ داوطلبی هستند که صلاحیتشان در هیئت نظارت احراز شد.

داوطلبان می توانند از تاریخ ۲۲ دی تا ۱۱ بهمن با حضور در استانداری گیلان یا وزارت کشور و بر اساس ماده ۵۲ قانون انتخابات نسبت به عدم احراز صلاحیت خود اعتراض و ۱۲ بهمن هم شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده توسط شورای نگهبان به استناد ماده واحده مجمع به مدت سه روز دریافت می‌شود.

۱۵ بهمن؛ رسیدگی به شکایت داوطلبان
به استناد ماده واحده مجمع، رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط شورای نگهبان و اعلام به وزارت کشور از ۱۵ بهمن آغاز می‌شود و به مدت ۷ روز یعنی تا ۲۱ بهمن ادامه دارد. اسامی نامزدها به استناد مواد ۳۶ و ۴۰ آیین‌نامه در تاریخ ۲۲ بهمن اعلام قطعی و منتشر می‌شود. طبق برنامه ستاد انتخابات کشور در تاریخ ۲۳ بهمن شاهد انتشار آگهی انتخابات توسط هیات اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه به استناد ماده ۲۰۹ آیین نامه خواهیم بود.

۲۴ بهمن؛ آغاز تبلیغات داوطلبان به مدت یک هفته
براساس این گزارش، نامزدها به استناد ماده ۵۶ قانون انتخابات از ۲۴ بهمن می توانند به صورت رسمی فعالیت ها و تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کنند. این داوطلبان باید به یاد داشته باشند که تا یکم اسفند یعنی یک روز به انتخابات برای فعالیت انتخاباتی خود زمان دارند و دقیقا ۲۴ ساعت مانده به ساعت رای گیری، تبلیغات انتخاباتی به استناد همان ماده ۵۶ قانون انتخابات ممنوع است.

اما ۲ اسفند روز سرنوشت ساز برای کشور در این برهه از زمان خواهد بود. روزی که مردم مانند گذشته در انتخابات به صورت پرشور شرکت خواهند کرد و با حضور در پای صندوق های اخذ رای، نماینده و وکیل خود را در خانه ملت انتخاب خواهند کرد.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2