لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=74675 شناسه خبر: 74675

مردم دیار سلطان عزادار سردار دل‌ها

غمی بزرگ‌ کوچه و خیابان‌های دیار سلطان شهر خوش‌سیرت‌ها و جمال رضی‌ها را گرفته و صدای “ای اهل حرم میرو علمدار نیامد سقا حسین سید و سالار نیامد” در آستان مقدس سلطان سید جلال‌الدین اشرف طنین‌انداز شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ ایران قلب جریان مقاومت تمام قد پس از شهادت سپهبد سردار قاسم سلیمانی غرق در غم و اندوه است، جسم پدری که قریب ۴۰ سال از عمر خود را صرف جهاد در راه اسلام و حفظ امنیت ایران و اعتلای اسلام کرد دیگر در دنیای فانی نیست.

نبل و الزهرا دو شهر شیعه نشین سوریه در استن حلب به دست فاتحان گیلانی آزاد شد و به همین منظور سردار سلیمانی بعدازاین آزادی سازی لقب فاتحان بزرگ را به مردمان گیلان داد و همواره به علت ارادت بسیار زیادی که به مردم دیار میرزا داشت و خود را یک گیلانی می‌دانست.

رابطه میان مردم گیلان با این سردار عزیز و دوست‌داشتنی یک رابطه قلبی و عمیق بود به‌گونه‌ای که بعد از شنیدن خبر شهادت مظلومانه این سردار رشید اسلام مادران و خانواده‌های گیلانی به خیابان‌ها آمده و با نوای حسین حسین گویان عمق ناراحتی خود را از خون به‌ناحق ریخته شده فرزندشان را نشان دادند.

فضای شهر و مردمان دیار سلطان بعد از شنیدن خبر شهادت سردار سلیمانی بسیار غم‌انگیز است به‌گونه‌ای که انگار محرم آمده و در همه مساجد بیرق‌های عزا و در منازل پرچم مشکی و عکس عزیز دل امت اسلام حاج قاسم سلیمانی نصب‌شده است، به‌راستی چه رازی در این شهر نهفته است که این‌چنین در عزای این سردار نشستند.

شوری موجود در مردم، روز عاشورای محرم را در شهر رقم زده و هر فردی به‌صورت خودجوش یک‌گوشه کار را گرفته است، یک نفر خود را آماده پذیرائی از عزاداران کرده و دیگری کفش عزاداران را تمییز می‌کند فردی دیگر تا پاسی از شب و در سرمای زمستان بیرق‌های مشکی و عکس این سردار عزیز را در سرتاسر این شهر نصب می‌کند تا شهر عطر قاسم سلیمانی بگیرد.

می‌دانیم حضور در مراسم تشییع‌جنازه پیکر علمدار و مالک اشتر زمان سعادتی می‌خواهد که نصیب هرکس نمی‌شود،  ولی ما جاماندگان این مراسم بی‌صبرانه خود را آماده حضور در مراسم عزاداری در آستانه‌اشرفیه و هم‌زمان با تشییع پیکر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی می‌کنیم.

وقتی در صبح روز دوشنبه در کوچه و خیابان‌های آستانه‌اشرفیه قدم می‌زنم تا خود را آماده شرکت در مراسم عزاداری کنم انگار غمی بزرگ‌ شهر را فراگرفته زیرا این شهر شهدای بسیاری به‌مانند خوش‌سیرت‌ها و جمال رضی‌ها را تقدیم نظام و عمه سادات کرده است.

پس از شهادت سردار سلیمانی اذهان اکثر آستانه‌ای‌ها خودبه‌خود به سمت شهید جمال رضی می‌رود و مردم با خود می‌گویند چه کسی بهتر از همسر شهید رضی می‌تواند حال خانواده شهید سلیمانی را درک کند.

صبح دوشنبه همه مردم خود را آماده شرکت در این مراسم می‌کنند که پس از عبور از کوچه‌های آستانه‌اشرفیه چشمم به گنبد حرم حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف خیره شده و ناخودآگاه در چشمانم اشک جاری می‌شود و در همین حال همسر جمال رضی را در این امام‌زاده دیدم که در گوشه‌ای، ضریح آقا سید جلال‌الدین اشرف را گرفته و با چشمی اشک‌بار باخدای خود راز و نیاز می‌کند.

همسر جمال رضی از حسش هنگام شنیدن خبر شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی می‌گوید و هنوز هم باور ندارد که دیگر این شهید در پیش مردمان ایران نیست.

وقتی به او‌ می‌گویم چگونه از شنیدن خبر شهادت سردار سلیمانی آگاه شدی با بغضی در گلوِ می‌گوید جمعه برای نماز صبح پاشده و در فضای مجازی خبر شهادت را دیدم ولی باورم نشد تا اینکه صدای قرآن را از صدا و سیما شنیدم؛ انگار پدر خود را از دست دادم زیرا ایشان علاقه خاصی به شهید رضی داشتند.

وارد دسته عزاداری شدیم، از پیر و جوان، پزشک و کارگر، از چادری و غیر چادری در این مراسم شرکت و با نوای لبیک یا حسین و‌ یا لثارات الحسین خواهان انتقام شدید از آمریکا بودند.

در همین حین کودکی هشت ساله را دیدم که با چهره‌ای گریان و عزمی جدی در حال شعار دادن بود و وقتی با او هم‌کلام شدم جمله‌ای بسیار عجیب گفت که مرا و مردم اطرافش را منقلب کرد او گفت «ترامپ درست است سردار سلیمانی را از ما گرفتی ولی تمام کودکان هشت ساله این کشور قاسم سلیمانی‌های آینده هستند.»

وقتی نزدیک حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال‌الدین اشرف شدیم از داخل صحن حرم صدای “ای اهل حرم میرو علمدار نیامد سقا حسین سید و سالار نیامد” طنین اندازد شد و تک تک مردم با چشمان اشک‌بار و سینه‌ای پر از غم بر سینه خود زده و‌ با خانواده شهید سلیمانی همدردی کردند.

با نزدیک شدن به اذان ظهر مراسم رو‌ به پایان رفته و یک بیانیه توسط مردم خوانده می‌شود و در آن به ترامپ قمارباز هشدار می‌دهند که اگر پاسخی به جواب ایران دهی حیفا و‌ تلاویو را با خاک یکسان می‌کنیم.

وقتی بعد از پایان مراسم به سراغ بعضی از عزاداران شرکت‌کننده در این مراسم رفته و همگی اعتقاد دارند خون سردار سپهبد قاسم سلیمانی باعث پیوند و اتحاد میان ملت‌های مسلمان شده و زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی است.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2