لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=74064 شناسه خبر: 74064

گزارش آستان خبر از آخرین روز ثبت نام داوطلبان

۲۸ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آستانه‌اشرفیه نام‌نویسی کردند

آستانه‌اشرفیه در آخرین روز از مهلت ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی شاهد نام‌نویسی دوازده داوطلب در حوزه انتخاباتی این شهرستان بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمدعلی ثابتی امیرهنده، رضا پالوانه، محمد شعبانی لسکوکلایه، حامد قربانی، محمد حسین قربانی، فاطمه رمضان نژاد دهکاء، نادر رسولی، سمانه اغراضی، و حسن شاخصی، سید مهدی صادق(در وزارت کشور)، حسن اکبری(در وزارت کشور) و علی رعنای رهبر خواه(در وزارت کشور) دوازده داوطلبی بودن که برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه آستانه‌اشرفیه نام‌نویسی کردند.

فاروق نصر جلالی (در وزارت کشور) و فرهاد رضی خوشکاروندانی در چهارمین روز، ریحانه احمدی دهکاء، یوسف محمدی کلیدسری، رضا شرمسار، ارسلان قاسم نژاد، محمد علی رمضانی دستک، کیانوش صادق دقیقی، جهانبخش رضاپور ششکل، سید هاشم میرتقی حسن کیاده، مهدی ترابی در روز پنجم، موسی روزبه، محمد رضا علیرضانژاد گوهردانی، علی خیرخواه ثابت‌قدم (در وزارت کشور)، علینقی باقرپور (در وزارت کشور) و رضا صالح جلالی (در وزارت کشور) در روز ششم برای برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه آستانه‌اشرفیه نام‌نویسی کردند.

به گزارش آستان‌خبر؛ ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی ازساعت ۸ صبح  روز یک شنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ همزمان با سراسر کشور در استان گیلان و شهرستان آستانه اشرفیه شروع شد که تا پایان روز هفتم و مهلت قانونی  ثبت نام کاندیدها ۲۵ نفر ثبت نام کرده اند که در این میان ۳نفر زن و مابقی مرد هستند.

۱۷ آذر؛ آغاز بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های اجرایی

صلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی براساس استناد ماده ۵۰ قانون انتخابات از ۱۷ آذر آغاز می‌شود و  این بررسی به مدت ۱۰ روز یعنی تا ۲۶ آذر ادامه خواهد داشت.

در تاریخ ۲۷ آذر به استناد ماده ۵۱ قانون انتخابات، مراتب رد صلاحیت به داوطلبان توسط فرماندار مرکز حوزه انتخابیه ابلاغ می‌شود. داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند از ۲۸ آذر به مدت سه روز به هیات نظارت استان شکایت کنند.  رسیدگی به شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیات نظارت استان هم از ۲ دی شروع می‌شود و به مدت ۲۰ روز یعنی تا ۲۱ دی این بررسی زمان می‌برد.

از ۲۲ دی تا ۱۱ بهمن یعنی ۲۰ روز ابلاغ وضعیت صلاحیت، دریافت شکایت و اظهار نظر نهایی شورای نگهبان را به استناد ماده ۵۲ قانون انتخابات خواهیم داشت و ۱۲ بهمن هم شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده توسط شورای نگهبان به استناد ماده واحده مجمع به مدت سه روز دریافت می‌شود.

۱۵ بهمن؛ رسیدگی به شکایت داوطلبان

به استناد ماده واحده مجمع، رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط شورای نگهبان و اعلام به وزارت کشور از ۱۵ بهمن آغاز می‌شود و به مدت ۷ روز یعنی تا ۲۱ بهمن ادامه دارد. اسامی نامزدها به استناد مواد ۳۶ و ۴۰ آیین‌نامه در تاریخ ۲۲ بهمن اعلام قطعی و منتشر می‌شود. طبق برنامه ستاد انتخابات کشور در تاریخ ۲۳ بهمن شاهد انتشار آگهی انتخابات توسط هیات اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه به استناد ماده ۲۰۹ آیین نامه خواهیم بود.

۲۴ بهمن؛ آغاز تبلیغات داوطلبان به مدت یک هفته

براساس این گزارش، نامزدها به استناد ماده ۵۶ قانون انتخابات از ۲۴ بهمن می توانند به صورت رسمی فعالیت ها و تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کنند. این داوطلبان باید به یاد داشته باشند که تا یکم اسفند یعنی یک روز به انتخابات برای فعالیت انتخاباتی خود زمان دارند و دقیقا ۲۴ ساعت مانده به ساعت رای گیری، تبلیغات انتخاباتی به استناد همان ماده ۵۶ قانون انتخابات ممنوع است.

اما ۲ اسفند روز سرنوشت ساز برای کشور در این برهه از زمان خواهد بود. روزی که مردم مانند گذشته در انتخابات به صورت پرشور شرکت خواهند کرد و با حضور در پای صندوق های اخذ رای، نماینده و وکیل خود را در خانه ملت انتخاب خواهند کرد.

انتهای پیام/۴۲۱۱


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2