لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73974 شناسه خبر: 73974

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه مطرح کرد

تخصیص درآمدهای حاصل از فروش نفت به کارهای عمرانی در سال ۹۹

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه بودجه سال ۹۹ بسیار انقباضی است، گفت: در سال ۹۹ هیچ ردیف بودجه‌ای برای کارهای عمرانی تعلق نمی‌گیرد و درامدهای حاصل از فروش نفت به این امور تعلق می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمدحسین قربانی عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آستانه‌اشرفیه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه قانون ششم توسعه به دولت این اجازه را داده تا قیمت بنزین را افزایش دهند، اظهار کرد: مجلس در تدوین قانون ۶ توسعه، دولت را مکلف کرد هرسال به‌صورت تدریجی قیمت بنزین را افزایش دهد تا به مردم فشار وارد نشود.

وی با اشاره به آثار افزایش قیمت بنزین در جامعه گفت: بعد از افزایش قیمت بنزین، مجلس مصمم بود تا برای نخستین بار در تاریخ انقلاب یک طرح سه فوریتی را به صحن مجلس آورده و قیمت بنزین را کاهش دهند ولی با توجه به اشرافیت مقام معظم رهبری به مسائل کشور و‌ حمایت ایشان از این طرح، مجلس از این طرح حمایت کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اذعان به اینکه باید در خصوص اقدام سران سه قوا تدبیر بهتری صورت می‌گرفت، تصریح کرد: مجلس به دلیل اینکه تمام درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم داده‌شده و درآمد خوبی در این شرایط اقتصادی برای دولت حاصل می‌شود از این اقدام حمایت کرد.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم نظارت کافی در خصوص عدم افزایش قیمت کالا در کشور افزود: اقدام سران سه قوا قطعاً یک‌بار روانی بر روی کشور داشته و ممکن است عده‌ای با سوءاستفاده از این اقدام قیمت کالا را افزایش دهد که در این مواقع وظیفه دستگاه‌های نظارتی بسیار مهم است تا از این اتفاق جلوگیری شود.

وی با اذعان به اینکه بودجه سال ۹۹ بسیار انقباضی است، اظهار کرد: در سال ۹۹ هیچ ردیف بودجه‌ای برای کارهای عمرانی تعلق نمی‌گیرد و درامدهای حاصل از فروش نفت به این امور تعلق می‌گیرد که این امر نشان‌دهنده شرایط سخت اقتصادی در کشور و در سال آینده است.

قربانی لازمه آرامش جامعه را خوش‌رفتاری مسؤولین با مردم دانست و گفت: مردم در همه عرصه‌ها حضوری فعال داشته و لایق ارائه بهترین خدمات هستند و مردم انتظار دارند مسؤولین با آنان به‌خوبی رفتار شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه روسای ادارات باید نهایت همکاری را با فرماندار انجام دهند، تصریح کرد: روسای ادارات باید در کمیته برنامه‌ریزی اجازه ندهند حتی یک ریال از اعتبار آنان کم و جابجا شود و باید برای احقاق حق اداره خود با فرماندار هماهنگی لازم را داشته و تمام جابجایی در ادارات بر عهده فرماندار است و ‌کسی حق دخالت در این حوزه را ندارد.

وی با اشاره به اینکه روسای ادارات باید مشکلات مردم را حل کنند، بیان کرد: هیچ رئیس اداره‌ای نباید وارد بعضی از فضاها شده خود را وارد بازی‌های سیاسی کنند زیرا اگر روسای ادارات به وظایف خود به‌درستی عمل کنند مردم این‌همه مشکل نخواهند داشت.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر توجه به لایروبی در انهار آستانه‌اشرفیه افزود: اگر شیوه‌نامه ساماندهی رودخانه و انهار به‌درستی و به روش علمی انجام شود در سال زراعی مشکلات آب کاهش پیدا می‌کند که امیدوارم این امر محقق شود.

لازمه ایجاد آرامش در جامعه نظارت کافی نهادها است

سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز در این جلسه با بیان اینکه به اینکه طبق قانون دولت می‌توانست قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهند، اظهار کرد: بر اساس تصمیم سران سه قوا و تائید مقام معظم رهبری همه نهادها مکلفند از این تصمیم حمایت کنند زیرا قطعاً سران سه قوا صلاح کشور را همواره خواستار بوده و در این موارد هم قطعاً این‌گونه است‌‌.

وی لازمه ایجاد آرامش در جامعه را نظارت کافی نهادهای مربوطه در استان دانست و گفت: در آستانه‌اشرفیه تیم‌های نظارتی به‌صورت شبانه‌روز در سطح بازار حضور فعال داشته و از ۲۷۱ مورد بازرسی ۳۴ مورد تخلف ثبت‌شده و تعزیرات حکومتی با این افراد برخورد می‌کند.

یونس محمودی با اشاره به میزان تملک دارایی انجام‌شده در آستانه‌اشرفیه گفت: تاکنون ۴۰ درصد از اعتبارات به دستگاه‌های اجرایی شهرستان اختصاص داده‌شده و ۲۱ میلیارد تومان تملک دارایی انجام‌شده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه‌اشرفیه از اختصاص مبلغ قابل‌توجه از سفر هیئت دولت به حوزه آب‌بندان و‌ انهار خبر داد و تصریح کرد: آستانه‌اشرفیه بعد از صومعه‌سرا دارای بیشترین انهار و آب‌بندان است و در سفر هیئت دولت به استان گیلان ۸۰ میلیارد تومان به این حوزه اختصاص‌یافته که باید جهاد کشاورزی در این حوزه و دریافت اعتبارات به‌خوبی عمل کند.

محمودی با درخواست از مسؤولین دولتی جهت تکمیل پل کابلی آستانه‌اشرفیه بیان کرد: افتتاح و ساخت این پل بسیار به شهرستان در حوزه گردشگری کمک می‌کند به همین دلیل از مسؤولین استانی و معاون وزیر مسکن درخواست دارم برای تکمیل ساخت این پل اقدام کنند.

وی با اذعان به اینکه تکمیل پروژه‌های شهرستانی بدون بازدید و پیگیری انجام نمی‌گیرد، گفت: جداکننده وسط جاده آستانه به کیاشهر، ‌تأمین روشنایی و نصب سیستم سرعت‌سنج بسیار برای مردم مهم است و باید پیگیری‌های لازم در این حوزه انجام شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه مدیران شهرستانی باید در جلسات حضور خود را بیشتر کنند، افزود: برگزاری جلسات باید از خود خروجی نشان دهد و لازمه انجام این کار حضور مدیران در کارگروه‌های شهرستان است به همین دلیل مدیران از فرستادن نمایندگان خود جلوگیری کنند.

محمودی با اشاره به ظرفیت بالای جوانان در حوزه‌های علمی تصریح کرد: در کشور دارای جوانان بسیار خوبی در حوزه‌های نانو، علمی و ورزشی هستیم و آمریکا نیز با فشار بر کشور از طریق کشورهای دیگر سعی در ناامید کردن جوانان دارد که هرگز موفق می‌شود.

محمودی حمایت مدیران از نامزدهای انتخاباتی را تخلف دانست و بیان کرد: وظیفه اصلی مدیران شهرستانی رسیدگی به امور مردم و کارهای مربوط به اداره خود است لذا اگر از نماینده‌ای حمایت کنند با این روسا برخورد می‌شود.

انتهای پیام/۴۲۱۰


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2