لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73945 شناسه خبر: 73945

ولنگاری و تکبر اجرایی تا مدعیان پوشالی ولایت‌پذیری

باور تقابل دولت با ملت به نفع هیچ یک از ارکان حکومت اسلامی نیست و باید با رویکرد ولایت پذیری عملی به این دست از تصمیمات گرفته شده رجوع کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ آغاز ماجرای غائله بنزین از انتحار شبانه دولت تدبیر و امید و افزایش نرخ بنزین بدون اطلاع قبلی بود که عدم اطلاع‌رسانی دولت با بی‌اعتمادی موجود از ماحصل تجربیات ماضی از سمت مردم همراه و منجر به عصبانیت شدید مردم شد.

همه میدانیم که در ماجرای اخیر بنزین، مشکل، سهمیه‌بندی بنزین نبوده و مربوط به ولنگاری اجرایی و ساختار تکبری دولت دارد که ماحصل آنان ضرر و زیان مردمی است.

تکبر ساختاری دولت باعث شد سهمیه‌بندی بنزین را با خشن‌ترین روش ممکن و با الگوبرداری از دکترین شوک اجرا کند. دکترینی که جامعه را چنان دچار شوک و وحشت می‌کند تا با خروج از کما و شوک مغزی در حالت تسلیم محض قرار گیرند که البته نسخ غربی به‌واسطه وجود نظام مبتنی بر ولایت‌فقیه در ثمربخشی ناکام ماند.

مدعیان و بهتر بگویم برخی کاسبان حوزه ولایت‌پذیری که در انتظار فرمایشات رهبر انقلاب هستند و حتی پس‌ازآن با تفاسیر جاهلانه و کودکانه و به‌دوراز شناخت از اصل وجودی ولایت‌فقیه نظر رهبر را از روی جبر دانسته و یا در نظراتی فرا کارشناسی ان‌قلت‌های مختلف می‌آورند، اوضاعشان بسیار مفتضحانه‌تر از کسانی است که تلاش می‌کنند اقدامات رهبری را بفهمند و سپس تمکین کنند.

برخی از نمایندگان ملت را نیز می‌توان از مردودی‌های ماجرای بنزین عنوان کرد که با تکیه‌بر هیجانات انتخاباتی قادر بر تفکیک اصل درستی طرح با نحوه اجرا نشدند و کشور را به سمت تردید حاکمیتی سوق دادند که اگر سخنرانی رهبر انقلاب نبود این تردید به بدترین شکل در ملت و در حالت‌های شدیدتر در کف خیابان بروز و ظهور پیدا می‌کرد.

همانگونه که در پیام مهم رهبر انقلاب که تنها بعد حمایتی ایشان اط تصمیم سران قوا در رسانه‌ها و برخی خواص بی‌بصیرت برجسته شد باید نگاه‌های مطالب‌گرایانه به سمت سه بعد مورد تأکید رهبری مبنی بر قانونی بودن تصمیم، نظارت در حسن اجرا برای جلوگیری از افزایش کاذب قیمت‌ها و واریز تمامی مبالغ به حساب مردم معطوف شود؛ هرچند با توجه به هیجانات منتهی به انتخابات اسفندماه برای بسیاری از خواص، نوع دیگر محبوب‌تر است.

به هرصورت باور تقابل دولت با ملت به نفع هیچ یک از ارکان حکومت اسلامی نیست و باید با رویکرد ولایت پذیری عملی به این دست از تصمیمات گرفته شده رجوع کردتا شاهد خسارت‌های معنوی و مادی سنگین نباشیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2