لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73932 شناسه خبر: 73932

رئیس تبلیغات آستانه‌اشرفیه خبر داد

برگزاری در هفته ۳۰ جلسه قرآنی در آستانه‌اشرفیه

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه از برگزاری ۳۰ جلسه کلاس قرآن در هفته و توسط ۴۰ مربی قرآنی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد امیری ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در دفتر اداره این سازمان با بیان اینکه مسؤولان باید در مسیر شهدا قرار بگیرند، اظهار کرد: ما انقلاب خود را مدیون خون پاک شهیدان هستیم و باید تمام مسؤولان خود را مدیون شهدا دانسته و در مسیر این عزیزان قرار گیرند بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی با اشاره به اهداف تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: این سازمان در سال ۵۸ تأسیس و شهدا والامقامی را تقدیم انقلاب کردند و اهدافش احیا اندیشه‌های ناب اسلام و ترویج اخلاق اسلامی در میان آحاد مردم و قشر جوان است.

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه سازمان تبلیغات باید برنامه‌ها و تبلیغات استکبار علیه جمهوری اسلامی را شناسایی کند، تصریح کرد: سازمان تبلیغات با ایجاد برنامه‌ها و مکان‌های فرهنگی و فراهم آوردن شرایط برای گروه‌های فرهنگی و اجتماعی به دنبال گسترش فرهنگ در جامعه و شناسایی برنامه‌های ضد تبلیغاتی دشمن برای نابودی نظام است.

امیری با تأکید بر ارتباط مستمر سازمان تبلیغات با نهادهای مختلف در کشور بیان کرد: سازمان تبلیغات با تمام ادارات و نهادها در کشور ارتباط مستقیم برای ترویج فرهنگ اسلامی و اجرای برنامه‌های دینی دارند زیرا هرچه این ارتباط بیشتر شود به ارائه خدمات بهتر و آرامش جامعه کمک می‌کند.

وی با اشاره به تعداد مربیان قرآنی در شهرستان آستانه‌اشرفیه افزود: در آستانه‌اشرفیه ۴۰ مربی قرآن دارای مدرک تربیت‌معلم قرآن هستند که باید این آمار بیشتر شود ولی با توجه به بودجه محدود سازمان تبلیغات انجام این کار بسیار سخت است.

رئیس سازمان تبلیغات آستانه‌اشرفیه لازمه گسترش فرهنگ قرآن در جامعه را برگزاری جلسات متعدد قرآنی دانست و گفت: در هفته ۳۰ جلسه قرآنی در سطح قرائت یک، دو، سه و چهار برگزارشده و در خانه‌های روستایی قرآن ۱۵۰ نفر و در خانه‌های قرآنی شهرستان ۴۰۰ نفر شرکت می‌کنند که باید برای ارتقا این آمار تلاش شود.

امیری با اعلام تعداد هیئت‌های مذهبی در آستانه‌اشرفیه افزود: ۶۴ هیئت مذهبی در آستانه‌اشرفیه تشکیل پرونده داده و ۵۴ نفر هیئت ثبت شدند و ۱۵۲ مداح در کانون مداحان حضوری فعال دارند.

وی با اذعان به اینکه آستانه‌اشرفیه قطب مذهبی در گیلان است، تصریح کرد: سازمان تبلیغات در آستانه‌اشرفیه دارای مشکلات فراوانی است و در بودجه شهرستان حتی یک ریال هم به این سازمان اختصاص داده نشده و از داشتن یک ساختمان هم محروم است و ماهی دو میلیون تومان هزینه اجرا ساختمان این سازمان است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان آستانه‌اشرفیه، با بیان اینکه در اکثر ادارات و مساجد آستانه‌اشرفیه نماز جماعت برگزار می‌شود، گفت: در ۲۴ اداره این شهرستان اقامه نماز برگزارشده و در شهرستان ۸۲ روحانی وجود دارد که بعضی از این روحانیون در روستاها مستقر هستند.

انتهای پیام/۴۲۱۰

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2