لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73927 شناسه خبر: 73927

شهدای مدافع حرم عشق به اهل‌بیت را معنا کردند

شهدای مدافع حرم با دفاع از حریم اهل‌بیت عشق را معنا کرده و نشان دادند اگر در زمان امام حسین هم بودند در رکاب اهل‌بیت بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ وقتی وارد خانه‌اش شدیم بچه‌ای را دیدیم که به نیابت از پدر شهیدش از ما پذیرایی کرد.

بااینکه دو سال از شهادت شهید مدافع حرم جمال رضی گذشته هنوز همسر این شهید گران‌قدر نتوانسته یاد و خاطره آن را فراموش کند ولی درعین‌حال در صحبت‌هایش علیرغم بغضی که در گلو دارد به این شهید افتخار می‌کند و زمانی که از ویژگی‌های جمال ما آستانه‌ای‌ها صحبت می‌کند اشک از چشمانش جمع می‌شود.

وقتی همسر شهید رضی کتاب خاطرات و عکس‌های این شهید را در زمانی که در سوریه بوده است نشان می‌دهد تمام افراد حاضر در منزل این شهید را منقلب می‌کند زیرا یک مظلومیت خاص در چهره جمال راضی وجود داشته است ولی باوجوداین چهره مظلوم با دلی شجاع برای دفاع از عمه سادات حضرت زینب (س) به مبارزه پرداخته و به درجه رفیع شهادت رسید.

همسر شهید جمال رضی وقتی در این دیدار به چشمان دو پسر خود خیره می‌شود انگار شهید رضی را در چهره آنان مشاهده می‌کند و به گفته خودش یاد قولی که به شوهرِ شهیدش داده افتاده و باانرژی زیادی به تربیت و بزرگ کردن دو یادگار جمال می‌پردازد.

وقتی پسر بزرگ شهید رضی در مدرسه است برادر کوچکش محمدحسین در خانه را بازکرده و کارهای مادرش را انجام می‌دهد و مثل یک پسر بالغ برای مهمانان میوه تعارف می‌کند و مادرش از این کار پسر کوچک‌ یاد جمال لذت برده و لبخندی همراه با بغض می‌زند زیرا پسر کوچک جمال پدرش را یادش نیست.

وی از برخی مسؤولان گله دارد و می‌گوید هنوز در برخی مدارس این شهرستان نام شهید رضی برای بعضی از دانش آموزان ناآشنا است.

وقتی پای درد و دل همسر شهید رضی می‌نشینیم از ویژگی‌های خاص شهید رضی و باخدا بودنش گفته و می‌گوید تا لحظه شهادتش نمازهایش حتی نماز صبح غذا نشده بود و این ویژگی در فرزندانش هم علیرغم اینکه به سن تکلیف نرسیده‌اند وجود دارد.

همسر شهید رضی می‌گوید کسانی که به منزل شهدا می‌آیند حتماً توسط شهدا دعوت‌شده‌اند زیرا هرکسی نمی‌تواند وارد خانه یک شهید شود.

وی از مسؤولان می‌خواهد فرهنگ شهادت را در مدارس احیا کنند زیرا معتقد است اگر بسیاری از جوانان از ویژگی‌های شهدایی به‌مانند رضی آشنا شوند می‌توانند بسیار به جامعه امیدوار به متوجه می‌شوند هنوز عاشقان اهل‌بیت برای دفاع از حرم عمه سادات پای میدان هستند.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه نیز می‌گوید انقلاب ماندگاری خود را مدیون خون شهدا است و خطاب به همسر شهید رضی گفت دفاع از حریم اهل‌بیت و شهادت درراه خدا نصیب هر انسانی نشده و شماها باید به داشتن چنین همسری افتخار کنید.

یونس محمودی اعتقاد دارد شهدا دعوت پروردگار برای جهاد درراه او را لبیک گفته و یقین دارد شهدا می‌توانند الگو مناسبی برای جوانان باشد.

وی اعتقاد دارد باید در جامعه فرهنگ شهادت و ایثار را احیا کرد زیرا استکبار به دنبال از بین بردن این فرهنگ در کشور و در بین جوانان است و می‌گوید نقش شما خانواده شهدا در احیا ایثار و شهادت مهم و باارزش است.

در پایان این دیدار لوحی به نشانه قدردانی از زحمات خانواده شهدا به پسر شهید جمال رضی اهدا شد.

انتهای پیام/۴۲۱۰


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2