لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73880 شناسه خبر: 73880

مواضع رهبر انقلاب جامعه را آرام کرد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به دلایل موافقت مقام معظم رهبری با افزایش قیمت بنزین گفت: اگر ایشان با این طرح مخالفت می‌کردند دشمن به هدف خود می‌رسید ولی موافقت ایشان باعث ایجاد آرامش در کشور شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته این شهرستان با بیان اینکه اغتشاشات اخیر کشور ساماندهی شده بوده است، اظهار کرد: بسیاری از مراکز حیاطی و تأثیرگذار و بنادر موردحمله آشوب گران قرار گرفت و هدف از بین رفتن بنیان انقلاب بوده که مردم با بصیرت خود و نیروی‌های امنیتی با اجازه چنین کاری را به دشمن ندادند.

وی با انتقاد از روند هزینه یارانه در کشور گفت: دولت ۹۰۰ هزار میلیارد یارانه در کشور می‌دهد که ۶۰۰ هزار میلیارد تومان آن مربوط به حامل‌های انرژی بوده که ۵۰ درصد آن را افراد ثروتمند دریافت می‌کنند و فقط ۶۲ هزار میلیارد آن صرف امور عمرانی می‌شود که جای تأسف داشته و با ادامه این روند قطعاً با مشکل مواجه می‌شویم لذا دولت باید تدبیر لازم را انجام دهد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه افزایش قیمت بنزین باعث افزایش فشار به مردم می‌شود، تصریح کرد: دولت می‌توانست به‌جای افزایش ۳۰ درصدی قیمت بنزین از نظرات کارشناسان استفاده و آن را به‌درستی اجرایی می‌کرد تا فشار به مردم کاهش پیداکرده و کشور با شوک همراه نشود زیرا مصرف بنزین در کشور به‌اندازه چین است.

طیبی حمایت مقام معظم رهبری از افزایش قیمت بنزین را نشان‌دهنده بصیرت ایشان عنوان کرد و افزود: اگر ایشان با این افزایش مخالفت می‌کردند دشمن از این اتفاق سو استفاده کرده و می‌گفت در ایران دو حکومت و دولت وجود دارد ضمن اینکه ممکن بود بعضی از مسؤولان از این کار به نفع خود استفاده کنند.

وی با اشاره به دلیل عدم سکوت مقام معظم رهبری در خصوص تصمیم دولت درباره افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: دیدید که بعد از اعلام قیمت بنزین یک عده آشوب گر به خیابان‌ها آماده و باعث از بین رفتن امنیت در کشور شدند لذا اگر رهبر انقلاب دراین‌باره سکوت می‌کردند دوستداران نظام هم به خیابان آمده و دشمن به هدف خود می‌رسید ولی رهبر با انجام این کار باعث آرامش جامعه شد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه از بررسی راهکارها برای کاهش فشار به مردم خبر داد و بیان کرد: مقام معظم رهبری با اصل افزایش قیمت بنزین موافق و انجام کارهای کارشناسی را به دولت، مجلس و کمیسیون‌های تخصصی سپردند تا فشار بر مردم کاهش پیدا کند.

طیبی با اشاره به آغاز هفته بسیج در کشور بیان کرد: بسیج در همه بحران و عرصه‌ها خود را خدمت‌گزار مردم و انقلاب دانسته و تأثیر این روحیه خدمت‌گزاری و فرهنگ بسیجی به دیگر کشورهای منطقه مانند سوریه، عراق و یمن نفوذ کرده است که باید این روند ادامه پیدا کند.

وی با تأکید بر لزوم توجه انسان به مهدویت گفت: در جامعه و در بعضی مواقع توجه به مهدویت کاهش پیدا می‌کند که دلایل مختلفی دارد لذا اگر مسلمانان آرزوی ظهور قائم آل محمد رادارند باید به مهدویت توجه و شرایط ظهور را فراهم کنند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به نشانه‌های منتظران حضرت مهدی(عج) افزود: کسی که خود را منتظر امام زمان(عج) می‌داند باید در راه خدا قدم برداشته و کاری نکند مردم نسبت به دین بدبین شوند زیرا پروردگار و امام زمان‌بر تمام اعمال ما نظارت دارند.

به گزارش آستان‌خبر، نمازگزاران شهرستان آستانه‌اشرفیه پس از اقامه نماز ظهر و عصر در حمایت از مواضع مقام معظم رهبری نسبت به تصمیم اخیر سران قوا و محکوم کردن آشوب‌های اخیر و اغتشاشات حرم سلطان سید جلال الدین اشرف (ره) شعارهای استکبار ستیزانه سر دادند.

انتهای پیام/۴۲۱۳


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2