لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73867 شناسه خبر: 73867

افزایش ۷۷ درصدی آب سد سفیدرود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از افزایش ۷۷ درصدی آب سد سفیدرود نسبت به مشابه پارسال و از کم کردن ظرفیت آب این سد برای پیشگیری از سیل خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ به نقل از فارس، وحید خرمی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت سد سفیدرود در استان گیلان اظهار کرد: با توجه به میزان بارندگی‌های باریدن شده در استان گیلان، سد سفیدرود با افزایش ۷۷ درصدی آب نسبت به پارسال برخوردار شده و از ۲۷۰ میلیون مترمکعبی پارسال به ۴۷۹ میلیون مترمکعب رسیده است.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام‌شده برای پیشگیری از سیلاب گفت: با توجه به اینکه ورودی سد سفیدرود ۴۱ مترمکعب در ثانیه و خروجی آن ۶ مترمکعب در ثانیه است ۵۴ درصد از ظرفیت سد سفیدرود خالی است تا از سیلاب احتمالی جلوگیری شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اذعان به اینکه برای جلوگیری از سیلاب خروجی آب از سد آیت‌الله بهجت افزایش‌یافته است، تصریح کرد: ۸۲ میلیون مترمکعب آب در سد آیت‌الله بهجت ذخیره شده است که میزان آب ورودی ۱۸ مترمکعب بر ثانیه و خروجی ۶/۶ دهم مترمکعب بوده که برای جلوگیری از سیلاب میزان خروجی آب را دو مترمکعب بر ثانیه افزایش دادیم.

خرمی با تأکید بر کاهش آب سد آیت‌الله بهجت به‌منظور جلوگیری از سیلاب افزود: ظرفیت آب سد آیت‌الله بهجت ۱۰۵ میلیون مترمکعب بوده که تا به این لحظه ۸۰ درصد آن تکمیل و برای جلوگیری از سیل ۲۰ درصد آن خالی شده است.

انتهای پیام/۴۲۱۰


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2