لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73857 شناسه خبر: 73857

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

دولت با افزایش یکباره قیمت بنزین فشار بر جامعه را زیاد کرد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با انتقاد از گران شدن فوری بنزین توسط دولت گفت: دولت به‌جای افزایش فوری قیمت بنزین باید در طی این سال‌ها به‌طور محدود این کار را انجام می‌داده است تا فشار به مردم کاهش پیدا کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته این شهرستان با بیان اینکه مسؤولان کشورهای اسلامی نباید بگذارند وحدت میان مسلمین از بین برود، اظهار کرد: استکبار برنامه‌های بسیار دقیقی برای تفرقه میان ملت‌های مسلمان با تأسیس گروه‌های تروریستی و تکفیری دارد و در این مواقع مسؤولان و مردم ملت‌های مسلمان باید از ایجاد تفرقه جلوگیری کنند.

وی با اشاره به دستگیری سلطان فولاد توسط اطلاعات سپاه گفت: بدهکاران بانکی در هیچ جای دنیا نباید احساس آرامش کرده و باید به کشور بازگردانده شده و پول‌های بیت‌المال که هدر داده است تا پس داده و به اقتصاد کشور کمک کند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اذعان به اینکه اعتراف‌های مفسدین اقتصادی باید برای مردم بازگو شود، تصریح کرد: یک مفسد بزرگ اقتصادی قطعاً به‌تنهایی این حجم عظیم از بیت‌المال را دزدی نکرده و افرادی به انجام این کار کمک کردند که باید اعترافات مفسدین تا حدی برای مردم گفته‌شده و دیگر عاملین دستگیر و شناسایی شوند.

طیبی با انتقاد از گران شدن فوری بنزین توسط دولت بیان کرد: در این شرایط اقتصادی کشور مردم تحت‌فشار بوده و انتظار گران شدن فوری بنزین را نداشتیم و ای‌کاش در طی این سال‌ها باید هرساله به‌طور محدود قیمت بنزین را گران می‌کرد تا فشار به مردم کم شود.

وی با اشاره به نقش صداوسیما و رسانه در کاهش التهابات جامعه در اثر گران شدن بنزین گفت: تصمیمی که گرفته‌شده را باید اجرایی کنیم و با توجه به اینکه سهمیه ماشین‌های نقلیه عمومی بسیار خوب است نباید کرایه و اجناس گران شده و دولت و رسانه باید د این امر بسیار خوب عمل کنند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به نقش انتخاب درست مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: مردم باید در همه امور ازجمله انتخابات خدا را در نظر گرفته و از انتخاب‌ کردن به نفع حزب سیاسی، قبیله و برای استفاده شخصی جلوگیری کرده و فرد را ب اساس شایستگی برگزیند زیرا در غیر این صورت جامعه روبه‌پیشرفت نمی‌رود.

طیبی با اشاره به راه‌های نفوذ طاغوت به زندگی انسان افزود: اگر انسان به خدا توجه نکرده و وظیفه عبادی خو را به‌درستی انجام ندهد طاغوت و شیطان به زندگی او نفوذ کرده و باعث طغیان گری آن فرد می‌شود.

وی با درخواست از مردم برای عدم پیروی از نفس خود گفت: طاغوت و استکبار با استفاده از ابزار رسانه‌ای خود می‌گویند بهشت و جهنم وجود نداشته و همه‌چیز در این دنیا است و در این مواقع اگر انسان از نفس خود پیروی کند گول این حرف‌ها خورده و جامعه رو به نابودی می‌رود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه لازمه دوری پیروی از طاغوت را توجه به آموخته‌های انبیا در جامعه دانست و بیان کرد: پیامبر با قرآن و ائمه معصومین با آیات و روایات خود راه‌های رسیدن به سعادت را به انسان نشان داده تا همه اقشار جامعه با پیروی از این برنامه الهی رو به سعادت رفته و سربلند شود.

انتهای پیام/۴۲۱۰


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2