لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73791 شناسه خبر: 73791

از قدما تا تازه واردها

احزاب آستانه‌اشرفیه در چندماه منتهی به انتخابات چه می‌کنند؟!

هرساله در چند ماه منتهی به انتخابات تحرکات تشکل‌های مختلف در قالب احزاب بر سر زبان‌ها میفتد که در انتخابات اسفند شاید شاهد حضور احزاب جدید فعال در شهرستان آستانه‌اشرفیه باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ نزدیک به هر دوره انتخاباتی جریان‌های مختلف سیاسی کشور در قالب احزاب به معنای بومی‌شده و نسخه‌پیچی انتخابات نه پسا انتخابات به دنبال بروز و ظهور خود هستند که شهرستان سیاسی یا شایدم سیاست زده آستانه‌اشرفیه از این قاعده مستثنا نیست.

اصول‌گرایان آستانه‌اشرفیه 

اصولگرایان آستانه‌اشرفیه به‌صورت پراکنده جلساتی را تحت عناوین مختلف ازجمله جبهه مردمی نیروهای انقلابی برگزار کرده تا با توجه به گزینه‌های موجود نزدیک طی فکری خود، پیش‌تر یک گزینه را مشخص کرده تا دچار اتفاقات دوره پیش و اختلاف‌نظر گزنه استانی و شهرستانی نشوند.

تاکنون نیز با دو تن از کاندیدای احتمالی و یک کاندیدای مغفول جلساتی را برگزار کردند. هرچند با توجه به اسامی مطرح‌شده و لیست موجود نسبت به سال گذشته شاید انتخاب راحت‌تری برای معرفی داشته باشند اما باید در انتظار نشست و دید با توجه به شکل‌گیری شورای ائتلاف نیروهای اصولگرای استان (شانا) متشکل از جریان‌های مختلف اصولگرایی ازجمله مؤتلفه و پایداری به کدام گزینه مشترک می‌رسند.

اصلاح‌طلبان آستانه‌اشرفیه

اصلاح‌طلبان نیز به‌مثابه دوره‌های گذشته هنوز قائل به پیروی از لیدر جریان خود هستند تا شاید بار دیگر با تدبیر وی با پای بازیکن حریف به تیم مقابل گل بزنند.

هرچند تحرکاتی در زیرمجموعه آن‌ها ازجمله کارگزاران و اعتدالیون در حال اتفاق است.

برای مثال در حزب کارگزاران آستانه‌اشرفیه با توجه به نارضایتی موجود از عملکرد نرجس محمددوست در سمت دبیری، وی به‌تازگی و با فشارهای احتمالی استعفای خود را تسلیم رئیس حزب کرد و دو تن خود را برای دبیری کاندیدا کردند که با توجه به رأی برابر، انتخاب دبیری به جلسه آتی موکول شد.

ورود تازه‌واردها

حزب جدیدالتأسیس جمهوریت (ترکیب بقایای اعتماد ملی و اعتدال و توسعه) نیز به ریاست مهدی کارگر (با توجه به عضویت وی در شورای مرکزی کشور) در تکاپوی تشکیل شورای مرکزی در شهرستان و استان است.

عباس صابری از چهره‌های سیاسی شهرستان نیز به‌تازگی به دنبال احیای حزب اعتماد ملی است و اخیراً در همین راستا نشستی را با فرماندار سابق شهرستان آستانه‌اشرفیه در فرمانداری برگزار کرد.

به‌هرحال باید در انتظار نشست که آیا بازهم در اقدامی محیرالعقول دو سرجریان اصلاح‌طلبی و اصولگرایی تنها به دلیل پیش‌بینی اخذ رأی یک گزینه، به یک نام واحد خواهند رسید.

انتهای پیام/۴۲۱۰


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2