لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73757 شناسه خبر: 73757

رفع تصرف اراضی ۳۵ میلیاردی در آستانه‌اشرفیه

فرمانده انتظامی گیلان از رفع تصرف سه هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی به ارزش ۳۵ میلیارد ریال در شهرستان آستانه‌اشرفیه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ سردار عزیز الله ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به جزئیاترفع تصرف اراضی ۳۵ میلیاردی در آستانه‌اشرفیه اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از روستاهای شهرستان آستانه‌اشرفیه، بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اعزام مأموران انتظامی با هماهنگی قضائی به همراه کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی گفت: در بازدید از زمین موردنظر مشخص شد فردی سه هزار و ۵۰۰ مترمربع از اراضی ملی حاشیه رودخانه سپیدرود را به تصرف خود درآورده و به‌صورت غیرقانونی آن را با سیم‌خاردار محصور کرده است.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد افزود: برابر اعلام کارشناسان، ارزش زمین تصرف‌شده ۳۵ میلیارد ریال برآورد شده است که در این راستا متهم ۵۶ ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

وی با تأکید بر حفظ بیت‌المال، به عزم راسخ پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با پدیده زمین‌خواری اشاره کرد و از شهروندان خواست برای حفظ و حراست از اراضی و منابع ملی که متعلق به همه و نسل آینده است، در صورت مشاهده یا اطلاع از هرگونه مورد مشابه مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام/۴۱۰


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2