لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73629 شناسه خبر: 73629

رئیس اداره پارک ملی بوجاق:

۱۰۰ تله غیرمجاز پرندگان در بوجاق تخریب شد

رئیس اداره پارک ملی بوجاق از تخریب و معدوم‌سازی بیش ۱۰۰ مورد از تله پرندگان در پارک ملی بوجاق خبر داد و گفت: ورودی‌های پارک کنترل و از ورود افراد سابقه‌دار در بوجاق جلوگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ابراهیم غلامی با بیان اینکه پارک ملی بوجاق به دلیل اکوسیستم مناسب، شرایط مناسبی را برای پرندگان مهاجر و شکاری در فصل سرما فراهم می‌کند، اظهار کرد: متأسفانه با مهاجرت پرندگان به پارک ملی بوجاق، شاهد افزایش شکارچیان و تله گذاری جهت شکار و زنده گیری پرندگان هستیم.

وی با اشاره به انجام عملیات پیشگیرانه جهت جلوگیری از شکار پروندگان توسط افراد سودجو گفت: در سال جاری به منظوره مقابله جدی و جلوگیری از این تخلف زیست‌محیطی، پرسنل یگان اداره پارک ملی خشکی دریایی بوجاق بندر کیاشهر اقدام به عمل پیشگیرانه و حضور مؤثر در مناطق تحت مدیریت خود کردند.

رئیس اداره پارک ملی بوجاق با اشاره به تخریب و معدوم‌سازی بیش ۱۰۰ مورد از تله پرندگان در پارک ملی بوجاق افزود: با افزایش گشت‌های پایشی و استقرار نیروی محیط بان در ورودی‌های پارک، تمام ترددها به‌شدت کنترل و از ورود افراد سابقه‌دار و گشت‌وگذار بی‌مورد در پارک ملی جلوگیری و اقدام پیشگیرانه می‌شود.

غلامی با اشاره به قاچاق پرندگان توسط شکارچیان تصریح کرد: شکارچیان متخلف در صورت صید و زنده گیری این گونه‌های پرارزش، پرندگان شکار شده را به مناطق جنوبی کشور قاچاق کرده و در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس باقیمت‌های بسیار بالا به فروش می‌رسانند.

وی از دوست داران محیط‌زیست و مطلعین محلی خواست در صورت مشاهده افراد شکارچی یا دام‌های تعبیه‌شده جهت مقابله در اسرع وقت، موضوع را به یگان این اداره اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام/۴۲۱۰


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2