لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=73270 شناسه خبر: 73270

تولید و بکارگیری آزمایشی خرمنکوب پشت تراکتوری بادام زمینی

رئیس اداره فناوری مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبرداد: برای اولین بار دستگاه خرمنکوب پشت تراکتوری بادام زمینی توسط یکی از صنعتگران مبتکر و خلاق ماشین های کشاورزی به نام آقای ناصر صالحی مدیر کارگاه تولیدی آسان خرمن در استان گیلان تولید و به صورت آزمایشی به کار گرفته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رئیس اداره فناوری مکانیزه سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبرداد: برای اولین بار دستگاه خرمنکوب پشت تراکتوری بادام زمینی توسط یکی از صنعتگران مبتکر و خلاق ماشین های کشاورزی به نام آقای ناصر صالحی مدیر کارگاه تولیدی آسان خرمن در استان گیلان تولید و به صورت آزمایشی به کار گرفته شد.

مهندس کامیاب گفت: بر اساس بازدید به عمل آمده توسط مدیر زراعت استان از عملکرد دستگاه، مشاهده گردید از کارآیی و عملکرد مطلوب و بالایی برخوردار بوده و مورد استقبال بادامکاران واقع گردیده است.

وی افزود: توسعه مکانیزاسیون بادام زمینی و افزایش ضریب نفوذ ماشین در تولید این محصول با ارزش که در استان گیلان از جایگاه ویژه ای برخوردار است از خواسته های برحق بادام کاران است که با پیگیری سازمان جهاد کشاورزی و تلاش صنعتگران خبره استان برای تمامی مراحل تولید از جمله کاشت داشت و برداشت و با اتکای به تولید داخل استان در حال تحقق می باشد.

شایان ذکر است ؛توسعه استفاده از خرمنکوب بادام زمینی ضمن کاهش هزینه تولید، سختی کار و ضایعات محصول ، موجب ارتقای کیفیت محصول، افزایش بهره وری تولید و درآمد بادام کاران خواهد شد.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2