لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=71874 شناسه خبر: 71874

باید فرهنگ استفاده درست از فناوری های نوین در کشور نهادینه شود

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: برای کاهش خطرات فضای مجازی باید فرهنگ استفاده درست فناوری‌های نوین را در جامعه نهادینه کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ رحیم حیدری در همایش پدافند غیرعامل در حوزه ی IT که با حضور کارشناسان فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی و فعالین فضای مجازی شهرستان برگزار شد، اظهارکرد : عدم فرهنگ‌سازی مناسب در استفاده از فضاهای مجازی و فناوری‌های نوین می‌تواند مشکلات بسیاری را برای خانواده‌ها و جامعه ایجاد کند.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: درآموزش‌های همگانی باید مواردی چون اطلاع‌رسانی در زمینه خطرات اینترنت‌، چگونگی اطلاع درست از سایت‌های مورد استفاده و نظارت غیر‌مستقیم بر این موضوع و جلب اعتماد دو سویه در محیط خانواده برای آگاهی از مشکلات احتمالی در استفاده از اینترنت مورد توجه اساسی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آسیب‌های فضای مجازی برای جوانان باید تعریف شود، تصریح کرد: رایانه، اینترنت و همه ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات با هدف خدمت به نوع بشر طراحی شده است .اگر به دنبال افزایش اثربخشی استفاده از فناوری‌های نوین هستیم باید ابتدا فرهنگ کاربرد مفید آن‌ها را در جامعه نهادینه کنیم.

انتهای پیام/ت


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.