لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=70325 شناسه خبر: 70325

گزارش آستان‌خبر از افتتاح کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستانه‌اشرفیه:

الگوبرداری درست در حوزه آموزش از سایر کشورها ایرادی ندارد/ همدلی مسؤولان لازمه پیشرفت جامعه

در مراسم افتتاح کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آستانه‌اشرفیه بر لزوم الگوبرداری درست در حوزه آموزش از سایر کشورها که با مبانی اسلامی هم راستا بوده، همدلی مسؤولان برای پیشرفت جامعه و فرهنگ‌سازی درست و اهمیت کانون در برنامه‌های فرهنگی به کودکان و استفاده از ظرفیت بالای کودکان برای آماده‌سازی در اداره آینده کشور تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در افتتاحیه کانون فکری پرورشی کودکان و نوجوانان این شهرستان در سالن اجتماعات کانون با بیان اینکه کانون فکری پرورشی کودکان و نوجوانان باید در حوزه فرهنگی با آموزش‌وپرورش هماهنگ باشد اظهار کرد: کانون بعد از خانواده دومین مکانی است که ‌کودکان وارد آن شده و در آنجا آموزش داده می‌شوند که باید مسؤولان به آن توجه جدی کنند.

الگوبرداری درست در حوزه آموزش از سایر کشورها ایرادی ندارد

محمدحسین قربانی با تأکید بر الگوبرداری از دیگر کشورها در حوزه آموزش گفت: یک‌ دیدگاه در جامعه وجود دارد و آن عدم الگوبرداری از دیگر کشورها است ولی اگر می‌خواهیم در حوزه فرهنگی با پیشرفت مواجه شویم باید بتوان کارهای آموزشی انجام‌شده در دیگر کشورها که بافرهنگ ایرانی اسلامی نزدیک است را الگوبرداری کرده و در کشور خودمان آن را اجرایی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه توجه به فرهنگ ایرانی اسلامی می‌تواند در پیشبرد اهداف انقلاب مؤثر باشد بیان کرد: فرهنگ ایرانی بسیار غنی است ولی اگر می‌خواهیم از آن به‌درستی استفاده کنیم باید آن را از سنین کودکی به کودکان آموزش دهیم.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بزرگ‌ترین معضل فرهنگی جامعه را استفاده نکردن از ظرفیت بالای کانون دانست و افزود: خانواده‌ها با سپردن کودکان خود به کانون انتظار دارند که مربیان در حوزه فرهنگی و اجتماعی آنان را آماده و تحویل جامعه دهند چراکه معتقدند کانون دارای ظرفیت بالایی بوده و باید از آن به‌درستی استفاده شود.

قربانی با اشاره به فرهنگ‌سازی در حوزه آموزش به کودکان تصریح کرد: بهترین روش فرهنگ‌سازی، آموزش به کودکان و نوجوانان است که مربیان و خانواده نقش بزرگی در این امر دارند و باید هر کاری برای حفظ این رسالت انجام دهند که اگر این امر انجام شود خدمت بزرگی به‌نظام می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم امنیت خود را مدیون خون پاک شهیدان هستند گفت: ما باید پاسدار خون شهدا و شکرگزار رشادت‌های شهیدان باشیم زیرا آنان با خون پاک خود استقلال و امنیت را برای جامعه و ‌انقلاب ایجاد کردند.

کانون پرورش فکری قصد موازی کاری با آموزش و پرورش ندارد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه کودکان آینده‌سازان جامعه هستند اظهار کرد: ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که دارای جوانان و نوجوانان زیادی بوده و اگر مسؤولان به این مسئله توجه کنند قطعاً در آینده کشور به بهترین نحو اداره خواهد شد.

اسفندیار ضیایی با اشاره به نقش‌آفرینی کودکان در جامعه‌ آینده گفت: استکبار می‌خواهد بانفوذ فرهنگی نوجوانان و کودکان را نسبت به انقلاب و اسلام بدبین کرده و برای انجام این کار برنامه‌های ویژه‌ای دارند که باید به آن توجه کنیم.

وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کار آموزش و پرورش اختلالی ایجاد نمی‌کند افزود: کانون فکری پرورشی کودکان در کنار آموزش‌وپرورش بوده و قصد موازی کاری با این اداره را ندارد و معتقدیم اگر کانون و آموزش‌وپرورش در کنار هم قرار گیرند مثمر ثمر خواهند بود.

کودکان و نوجوانان سرمایه‌های انقلاب هستند

فرماندار آستانه‌اشرفیه نیز در این مراسم با بیان اینکه مسؤولان باید از هیچ تلاشی برای رفاه مردم دریغ نکنند اظهار کرد: مردم ما در عرصه‌های مختلف با حضور خود وفاداری را به انقلاب نشان داده و مسؤولان باید از هیچ تلاشی برای رفاه مردم دریغ نکنند که خوشبختانه در شهرستان آستانه‌اشرفیه شاهد افتتاحیه‌های خوبی بودیم.

رحیم حیدری گلرودباری لازمه پیشرفت جامعه را همدلی مسؤولان دانست و گفت: یک جامعه اگر می‌خواهد به رشد اقتصادی و فرهنگی برسد باید بین مسؤولان و مردم همدلی و وحدت وجود داشته باشد که شاهد این امر در شهرستان هستیم.

وی با اذعان به اینکه وظیفه کانون فکری پرورشی کودکان آماده‌سازی کودکان به لحاظ فرهنگی است تصریح کرد: کانون باید باری را از دوش مسؤولان ازجمله آموزش پرورش به لحاظ فرهنگی بردارد و با توجه به ظرفیت بالای خود کودکان را برای اداره کشور آماده کند.

فرماندار آستانه‌اشرفیه با تأکید بر نقش مهم کودکان در اداره آینده کشور گفت: کودکان و نوجوانان سرمایه‌های این انقلاب بوده و باید به آن‌ها توجه جدی کنیم لذا هرچه برای جوانان وقت بگذاریم ثمره آن را در آینده کشور خواهیم دید.

به گزارش آستان خبر، کانون فکری پرورشی کودکان و نوجوانان شهرستان آستانه‌اشرفیه بااعتباری بالغ‌بر ۴۰۰ میلیون تومان و با مساحتی به طول ۳۳۰ مترمربع پس از گذشت هفت سال به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2