لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68876 شناسه خبر: 68876

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه:

با جدیت خواستار تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستم/خیانت بزرگ در مسئله بوجاق کیاشهر

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه فقدان تیم اجرایی قوی در دانشگاه گیلان را عامل بدهکاری علوم پزشکی گیلان گفت: با جدیت خواستار تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمدحسین قربانی امروز در دیدار با اصحاب رسانه این شهرستان با اشاره به کمبود بودجه در سال ۹۷ اظهار کرد: اگر منابع تملک دارایی‌ها تا ۳۱ تیرماه جذب نشوند بودجه برگشت می‌خورد که با تلاش و پیگیری‌های انجام‌شده دو تا سه ماه فرصت بیشتر برای جذب سرمایه جهت کمک به دارایی‌های کشور گرفتیم.

وی با اشاره به عدم جذب بودجه توسط برخی از استان‌ها ازجمله گیلان و مازندران به دلیل کمبود وقت افزود: برخلاف انتظار طرح اخذ فرصت اضافی برای جذب سرمایه با مخالفت شورای نگهبان مواجه و پس‌ازآن برای مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال شد و امیدواریم تا تاریخ ۳۱ تیرماه نظر خود را اعلام کنند تا با کمبود منابع مواجه نشویم.

نماینده شهرستان آستانه‌اشرفیه با بیان اینکه مجلس رویکرد واقع‌گرایانه به وضعیت جامعه دارد گفت: مجلس شورای اسلامی با توجه به وضعیت معیشتی مردم و تورم جامعه که منجر به التهاب جامعه شده از رئیس‌جمهور خواست تیم اقتصادی خود را تغییر دهد.

*اشتباه دولت در تک‌نرخی کردن ارز

وی با اشاره به هشدار خود در نطق صحن مجلس در باب نوسانات ارز بیان کرد: دولت نتوانست آن را مدیریت کند ازاین‌رو این ناتوانی در مدیریت دولت منجر به سؤال و تذکر به رئیس‌جمهور شده است.

قربانی با اذعان به اینکه دولت ارز را چهار هزار و ۲۰۰ تومان اعلام و آن را تک‌نرخی اعلام کرد تصریح کرد: ازنظر این‌جانب اقدام دولت در تک‌نرخی کردن ارز اشتباه بود چراکه نمی‌توان کالاهای اساسی مثل دارو را با این قیمت وارد کرد ازاین‌رو، ارز ۳۸۰۰ تومانی را موردتوجه قرار داده‌ایم.

نماینده آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر با بیان اینکه ما با کمبود بودجه ۵۰ هزارمیلیاردی مواجه هستیم تصریح کرد: این کمبود بودجه در کارهای عمرانی خود را نشان می‌دهد زیرا دولت قادر به کم کردن حقوق کارمندان خود نبوده که این عامل علی‌رغم تلاش‌های دولت منجر به قفل شدن کار عمرانی در کشور و عدم پیشرفت در این زمینه شده است.

*انتقاد از دو حوزه آب و برق استان گیلان

قربانی با بیان اینکه شهرستان آستانه‌اشرفیه در زمینه عمرانی و شاخص‌هایی مثل آب، برق و گاز در استان جزو دو تا سه شهرستان نخست محسوب می‌شود افزود: متأسفانه در گیلان شاهد دو بحران کم‌آبی و کمبود برق هستیم و علی‌رغم همه تلاش‌های دوستان در گیلان در زمینه تقنین و اجرا برای عملیاتی کردن سد بیجار، در سال جاری نتوانست فاز دوم را راه‌اندازی و وارد مدار کنند که این عامل منجر به کمبود آب شده است.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه با انتقاد از دو حوزه آب و برق استان گیلان تصریح کرد: مسئولان مربوطه از روی بی‌تدبیری جهت تأمین آب شرق گیلان، ظرفیت شهرستان آستانه‌اشرفیه را کم کردند اگرچه سایت شهید خوش‌سیرت آب را تأمین می‌کند ولی باید گفت یک روستا آباد بهتر از ۱۰ روستا غیرآباد هست.

قربانی با اشاره به بی‌تدبیری مسئولین جهت تأمین آب شرق گیلان افزود: این بی‌تدبیری باعث شده که هم آب شهرستان را کم کنند و هم در تأمین آب شرق نیز ناموفق باشند.

وی با تأکید بر رها کردن مشکلات توسط مسئولان مربوطه در صنعت برق، دلیل بسیاری از مشکلات را عدم توجه مسئولان مربوطه به صنعت برق دانست و تصریح کرد: شهرستان آستانه‌اشرفیه یکی از ضعیف‌ترین زیرساخت‌های استان را داراست که اذعان برخی از دوستان در استان‌های مجاور در برف ۸۳ نیز این ادعا را ثابت می‌کند لذا علی‌رغم تلاش‌های انجام‌شده و اخذ بودجه حدود ۱۶ میلیاردی در این ۶ سال برای درست شدن زیرساخت هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم و متأسفانه به دلیل فرسوده بودن زیرساخت همچنان با خرابی‌های بسیاری مواجه هستیم.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در پاسخ به انتقاد از نقش کمرنگ نمایندگان در جذب اعتبارات گفت: باید مشکل اعتبارات از طریق مدیران دستگاه‌هاس مربوطه به مجمع نمایندگان اطلاع داده شده تا نمایندگان نیز این موضوعات را پیگیری کنند.

*وجود یک بیمارستان تخصصی سرطان الزاماً نیاز نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر الزام وجود یک بیمارستان تک تخصصی برای سرطان با توجه به آمار بالای سرطان در گیلان گفت: در گیلان متأسفانه بیمارستان عمومی که درمان همه بیماری‌ها را دربر بگیرد وجود ندارد و این باعث افزایش هزینه می‌شود.

وی با ابراز نگرانی از آمار بالای سرطان در گیلان به دلیل آب‌های زیرزمینی، پسماند تصریح کرد: وجود یک بیمارستان تخصصی سرطان الزاماً نیاز نیست چون بیمارستان‌های رازی، حشمت، پورسینا و ۱۷ شهریور آمادگی علمی و تخصصی درباره درمان سرطان را دارند، هرچند که یک بیمارستان تخصصی سمعی نیز در لاکان بااعتبار ۳۴ میلیارد در حال ساخت است.

*فقدان تیم اجرایی قوی در دانشگاه گیلان را عامل بدهکاری علوم پزشکی گیلان

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ما امروز در دانشگاه علوم پزشکی گیلان شاهد یک‌سو تدبیر و مدیریت هستیم، ازاین‌رو، بارها در صحن علنی مجلس تذکر و با وزیر هم دراین‌باره مشاجره داشتم، چراکه فکر می‌کنم دوستان ما در دانشگاه علوم پزشکی گیلان به فکر حضور در بخش خصوصی هستند.

وی فقدان یک تیم اجرایی قوی در دانشگاه گیلان را عامل بدهکاری علوم پزشکی گیلان دانست و افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان یکی از بدهکارترین دانشگاه‌ها در سطح کشور محسوب می‌شود که رتبه دوم از آخر را به نام خود ثبت کرده است.

قربانی با اشاره دروغ بودن ارقام ۵۰ تا ۶۰ میلیارد بدهکاری دانشگاه علوم پزشکی در رسانه‌ها افزود: مبلغ بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است لذا دانشگاه می‌تواند از آوردن نیروهایی که کارایی نداشته و حقوق نجومی می‌گیرند جلوگیری و یا املاک خود را بفروشد.

*با جدیت خواستار تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستم

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و کیاشهر با تأکید بر اینکه با جدیت خواستار تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستم بیان کرد: مسئولان مربوطه به‌جای حضور در بخش خصوصی باید به فکر ساخت بیمارستان جامع هزار تخت خوابی واقع در لاکان باشند.

*بنیاد سرمایه‌گذاری در انبارسر را به دلسل عدم همراهی مردم به مازندران منتقل کرد

قربانی با اشاره به حمایت از سرمایه‌گذار و اشتغال و سرمایه‌گذاری بنیاد برای پرورش ماهی و خاویار و گوشت در انبارسر گفت: همیشه از حامیان سرمایه‌گذاری بوده و بارها اعلام کرده‌ام که دسته سرمایه‌گذار را می‌بوسم.

نماینده آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر افزود: در برنامه ۶ و پنجم توسعه، سالانه یک و نیم میلیون اشتغال باید ایجاد شود که با توجه به کسری بودجه بدون حضور سرمایه‌گذار امکان‌پذیر نیست بنابراین با خروج آمریکا از برجام سرمایه‌گذاران خارجی از ایران خارج شدند و مشکلاتی ایجاد شده است.

وی با اشاره به مسئله سرمایه‌گذاری بنیاد در روستای انبار سر تصریح کرد: ۶۵ هکتار زمین در روستا انبار سر وجود دارد ازاین‌رو، با پیگیری‌های صورت گرفته رئیس بنیاد آقای سیدی کیا حاضر شدند ۲۰ هکتار زمین با مدیریت دهیاری و ریش‌سفیدهای محل با محوریت کاربری کشاورزی در اختیار مردمی که نیاز دارند قرار بگیرد.

قربانی با بیان اینکه بسیاری از مالکان با توجه به منافع خود خواستار تغییر کاربری، فروش و ویلا سازی بودند تصریح کرد: مردم معتقدند که همه زمین‌ها در اختیار آن‌ها باشد ولی بنیاد درصدد بود تا با سرمایه‌گذاری در آن منطقه بیش از ۱۵۰ تا ۲۰۰ اشتغال مستقیم ایجاد شود که متأسفانه با مخالفت مردم مواجه شد

نماینده آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر خاطرنشان کرد: بنده بارها در مسجد با مردم صحبت کردم ولی به دلیل مخالفت مردم متأسفانه بنیاد هم این سرمایه‌گذاری را به یکی از شهرهای مازندران منتقل کرد که با پیگیری‌های صورت گرفته قرار است سرمایه‌گذاری دیگری شکل بگیرد

وی در تبیین فعالیت‌های عمرانی خود در ۶ سال نمایندگی افزود: دو سد از ۱۱ تا سد لاستیکی در استان گیلان مربوط به آستانه‌اشرفیه بوده که یکی از این سدها با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

قربانی موج‌شکن دهنه سر را یکی از افتخارات فعالیت خود در دوران نمایندگی دانست و تصریح کرد: بدون یک ریال بودجه دولت این موج‌شکن ساخته شد که در پی آن منبع ۱۰ هزار مترمکعبی آستانه و نخستین منبع سه هزار مترمکعبی کیاشهر نیز انجام‌شده است.

وی با اشاره به بیان اینکه در کنار منبع‌های ۱۰ هزار مترمکعبی و سه هزار متر کعبی به یک منبع یک هزار و ۵۰۰ مترمکعبی هم نیاز داریم افزود: پل کابلی آستانه در دوره‌ای کلید خورد که بحث استیضاح دکتر بهبهانی مطرح‌شده بود که این پل از فعالیت‌های عمرانی دوران نمایندگی این‌جانب بوده و با ۱۰۰ میلیون بودجه از وزارت راه آغاز و بدون ردیف و کد پیش می‌رفت که با دو سفر هیئت دولت برای آن ردیف بودجه تعیین شد ازاین‌رو، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه از ۹ میلیارد باقی‌مانده ۶ میلیارد را نقداً تقبل کرد.

* گیلان به سه قطب درمانی لاهیجان در شرق، رشت در مرکز و انزلی در غرب تقسیم می‌شود

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و کیاشهر با اشاره به عملکرد حوزه درمان در این شهرستان تصریح کرد: گیلان به سه قطب درمانی لاهیجان شرق، رشت مرکز و انزلی غرب تقسیم می‌شود که تمام‌کارها باید در این سه قطب صورت بگیرد لذا شایسته است ما به سطح‌بندی این سه قطب نیز توجه کنیم بر این اساس به دلیل سطح‌بندی نمی‌توان همه خدمات را در بیمارستان کوثر محقق کرد.

قربانی با اذعان به اینکه بیمارستان کوثر زایشگاه بوده و در دوران وی به بیمارستان ژنرال تبدیل شد اظهار کرد: امروز تقریباً همه تخصص‌های موردنیاز در بیمارستان کوثر وجود دارد حتی در بخش چشم نیز، این بیمارستان جزو بهترین‌ها بوده به‌طوری‌که روزانه چند عمل چشم در بیمارستان کوثر انجام می‌شود که حتی بیماران از رشت نیز در این بیمارستان معالجه می‌شوند هرچند که ظرفیت تخت این بیمارستان کم هست.

*از عملکرد شورا رضایت ندارم

‌وی با بیان اینکه کار عمرانی در شهرستان قفل‌شده است تصریح کرد: بنده از عملکرد شورا رضایت ندارم، اگر دوستان اختلافات را کنار بگذارند، به‌عنوان نماینده کنار دوستان خواهم بود، قطعاً حق قانونی شورا این است که شهردار را استیضاح کند ولی نباید این کار باعث جلوگیری کار عمرانی شهرستان شود.

وی با اشاره به تلاش وی در اخذ دو هزار تن قیر برای شهرداری افزود: دو هزار تن قیر برای کمربندی جسیدان اخذ کردم که تنها یک لاین این کمربندی آسفالت شد و مورد اعتراض مدیرکل راه استان هم واقع قرار گرفت.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و کیاشهر حضور خود به همراه شهردار آستانه‌اشرفیه در دفتر معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از شهردار خواستم تا یک طرح مشخص کند که ما بتوانیم حدود پنج میلیارد بودجه بگیریم اما متأسفانه دوستان هیچ طرحی نداشتند بنابراین کار عمرانی در شهرستان قفل‌شده که این به خاطر اختلافات است نه عدم وجود بودجه.

*در مسئله بوجاق خیانت بزرگ در کیاشهر شکل گرفت

قربانی با اشاره به سرانجام طرح مطالعاتی بوجاق تصریح: طرح مطالعاتی محیط‌زیست با طرح مطالعاتی ما فرق دارد، ما از منطقه آزاد خواستیم در آنجا سرمایه‌گذاری کند ولی یک خیانت بزرگ در کیاشهر شکل گرفت چراکه زمانی برای ایجاد پارک ملی بوجاق ۴۵۰ هکتار تعریف می‌شد و متأسفانه با بی‌تدبیری به ۹۵۰ هکتار و بازهم با بی‌تدبیری به چهار هزار هکتار تبدیل شد.

وی با بیان اینکه ایجاد پارک ملی نیازمند ملزوماتی است گفت: این کار باعث از بین بردن چهار هزار هکتار شد، هرچند که ما به رئیس محیط‌زیست گفتیم شما که بودجه ندارید لااقل یک طرح با توجه به محیط‌زیست آنجا به ما ارائه بدهید.

نماینده آستانه‌اشرفیه درباره تصویب قانون انتظار تصریح کرد: در این طرح همه‌چیز در حوزه کشاورزی اعم از تولید واردات تعرفه گذاری به وزارت کشاورزی واگذار می‌شود ولی وزارت کشاورزی علیرغم برطرف شدن بحث قانونی خود را متولی صفرتا صد حوزه کشاورزی نمی‌داند و این موجب استیضاح وزیر شده است.

نماینده شهرستان آستانه‌اشرفیه و کیاشهر در پاسخ به شائبه فعالیت زودهنگام انتخاباتی از نگاه رقبا بیان کرد: بنده به‌عنوان نماینده مردم دو رسالت بر دوش احساس می‌کنم که یکی بار نمایندگی و دیگری وظیفه خدمت به مردم است ازاین‌رو، یکی از ایرادهایی که دفتر و مشاورانم مطرح می‌کنند این است که چرا کارهای خود را اعلام نمی‌کنم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2