لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=68634 شناسه خبر: 68634

سریال بی‌پایان شهرداری آستانه‌اشرفیه: از حضور بازرسان سازمان بازرسی تا دستور توقف طرح تعریض خیابان فردوسی توسط استانداری

علاوه بر حضور بازرسان اداره کل بازرسی گیلان و بازدید میدانی آنان از پروژه‌های شهرداری شنیده‌ها حکایت از صدور دستور توقف طرح تعریض خیابان فردوسی توسط استانداری گیلان دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ شهرداری آستانه‌اشرفیه در دوران مدیریتی عبدالرضا سلیمانی دارای فراز و نشیب‌های بسیاری بود که همواره در تصمیمات خود موافق و مخالفان مسئول و غیرمسئول بسیاری به خود دید.

طرح‌های تعریضی خیابان امام خمینی ره (حدفاصل میدان فردوسی تا میدان حرم مطهر)، قطع اشجار خیابان امام خمینی و شهید آذرزرتشت و انتقال آن به ناکجاآباد، نصب و تخریب لچکی‌های شهر (در اکثر موارد بدون موافقت شورای ترافیک)، نصب سردیس‌های گاهاَ بی‌شباهت با مفاخر شهر، کنده‌کاری و برداشت شن رودخانه سفیدرود، انتخاب برخی پیمانکاران خاص برای پروژه‌های شهرداری و مواردی ازاین‌دست در کنار نادیده گرفتن مصوبات شورای شهر آستانه‌اشرفیه در تصمیمات خود که مربوط به هردو دوره چهارم و پنجم شورای اسلامی می‌شد ازجمله چالش‌های پیش روی شهردار پرتلاش آستانه‌اشرفیه است.

قطعاً تخلفات قانونی و کج‌سلیقگی‌های صورت گرفته توسط شهردار آستانه‌اشرفیه نشأت گرفته از ضعف شورای اسلامی در نظارت بر اجرای پروژه‌ها و در نقلی بهتر کان لم یکن نکردن پروژه‌های اجرایی بدون مجوز شورای اسلامی شهر است که با سریالی شدن این اتفاقات قدرت شهردار باانگیزه آستانه‌اشرفیه را تا جایی افزایش داده که در بازه‌ای، دلیلی بر توجیه و تشریح طرح‌های خود برای شورا و مردم قائل نشده است.

روزهای پایانی ماه مبارک رمضان، شهرداری آستانه‌اشرفیه شاهد حضور سه‌روزه بازرسان اداره کل بازرسی استانداری گیلان بود که نوع حضور آن‌ها و بر اساس شنیده‌ها با اصرار سه تن از اعضای شورای اسلامی شهر و حتی نماینده شهرستان آستانه‌اشرفیه صورت گرفته که در نوع خود جالب و البته نشان از عدم توانایی شورای شهر در نظارت میدانی و منطقه‌ای بر عملکرد شهرداری دارد که کار به این سطح از بازرسی کشیده شده است.

در طرف دیگر نیز شنیده‌شده براثر فشارهای وارده از طریق رسانه‌ها دستور توقف طرح تعریضی خیابان فردوسی توسط استانداری در اسرع وقت صادرشده که فعلاً جان اشجار این منطقه را در آغوش امان خود گرفته است.

جدای از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر شهردار بومی آستانه‌اشرفیه می‌توان از عدم مشورت پذیری و عدم قانونمندی وی در انجام امور شهری به‌عنوان مهم‌ترین مشکل سلیمانی در مدیریت شهرداری آستانه‌اشرفیه یادکرد که این رفتار، قطعاً ماحصل ضعف عملکردی شورای شهر آستانه‌اشرفیه است.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2