لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=67604 شناسه خبر: 67604

نوبخت در جمع خبرنگاران گیلانی:

کسانی‌که می‌گویند نوبخت بودجه سایر استان‌ها را به گیلان آورده نادان هستند/ایجاد یک‌میلیون و ۳۳ هزار شغل در کشور

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور از ایجاد اشتغال یک‌میلیون و ۳۳ هزار شغل در کشور با بودجه ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ محمدباقر نوبخت عصر امروز در مراسم گرامیداشت پنجاهمین سال فعالیت آموزش عالی در استان گیلان در تالار حکمت دانشگاه گیلان اظهار کرد: دانشجویان باید با پیدا کردن نقش خود در جامعه، بهترین نقش را در آن ایفا کنند.

وی با بیان اینکه رصد راهبری و توسعه همه‌جانبه کشور بر عهده سازمان برنامه‌وبودجه کشور است افزود: زمانی‌که رئیس‌جمهور ابلاغ ریاست سازمان برنامه‌وبودجه را به من داد از خودم سؤال کردم که چگونه می‌توانم معیشت و توسعه کشور را بر عهده بگیرم.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با اشاره به رشد شش پله‌ای توسعه کشور از سال ۲۰۱۳ تاکنون گفت: ارتقای اولویت کشور در شاخص‌های جهانی خوب است اما مردم انتظار بهتر شدن شرایط را دارند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه جمهوری اسلامی در رتبه ۱۸ توسعه جهانی قرار دارد افزود: رشد علمی ایران در جهان ۱۷ است اما همچنان از نظر توسعه علمی عقبیم.

نوبخت با بیان اینکه سپردن مدیریت کشور به تک‌تک اعضای هیئت علمی دانشگاه گیلان بعید نیست گفت: هیچ‌کس تصور نمی‌کرد که روحانی روزی رئیس‌جمهور و یا بنده که دانش‌آموخته دانشگاه گیلان هستم مسئولیت سنگین سازمان برنامه‌وبودجه را داشته باشم.

وی بدست یاری به‌سوی قشر علمی کشور و دانشگاهیان دراز کرد و گفت: یکی از مطالبات اصلی خانواده‌های ایران از دولت اشتغال جوانان است.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با اشاره به شکل گیری بودجه بودجه سال آینده بیان کرد: مجلس بخش وسیعی از برنامه‌های مدون برنامه‌وبودجه را تصویب کرده و ۱۲ برنامه مشخص برای اشتغال بیش از یک‌میلیون نفر را اجرا خواهیم کرد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه هر استان سهم خود را در بودجه دارد گفت: اگر نادانی اعلام کند که نوبخت بودجه استان دیگری را به گیلان برده بی‌انصافی کرده است.

نوبخت با تأکید بر آمادگی طراحی نرم‌افزاری برای شناسایی نیروی کار گفت: دانشگاه گیلان می‌تواند به ما کمک کند تا این برنامه و نرم‌افزار طراحی شود تا همه فارغ‌التحصیلان دانشگاهیان و نیروی کار آماده شناسایی و اشتغال آن‌ها در دستور کار قرار گیرد.

وی آموزش عالی را از ارکان توسعه کشور دانست و افزود: بزرگ‌ترین رقم بودجه پس از بازنشستگی بالغ‌بر ۵۷ هزار میلیارد تومان برای آموزش عالی است.

نوبخت تحقق اهداف برنامه ششم توسعه را از مهم‌ترین برنامه‌های دولت در بودجه سال ۹۷ نام برد و اظهار کرد: آموزش یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه است و در بودجه سال ۹۷ ویژه‌تر دیده‌شده است.

وی افزود: آموزش در کنار شاخص تولید ناخالص ملی و سرانه بهداشت و امید به زندگی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه کشور هستند.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور گفت: برای توسعه کشور باید در حوزه آموزش سرمایه‌گذاری کرد چون آموزش پایه و اساس توسعه پایدار است.

نوبخت بودجه آموزش سال آینده را ۵۷ هزار میلیارد تومان نام برد و گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۹۱ هزار میلیارد تومان برای رفاه اجتماعی در نظر گرفته‌شده است.

وی بودجه دفاعی و امنیتی کشور را در سال آینده ۵۱ هزار میلیارد تومان برشمرد و گفت: باوجوداینکه امسال تمام منابع مالی پیش‌بینی‌شده در لایحه بودجه به خزانه واریز نشده است اما اعتبارات آموزش‌وپرورش و آموزش عالی به‌طور صد در صد تخصیص پیداکرده است.

سخنگوی دولت از ورود ۸۳۸ هزار نفر در سال ۹۷ به بازار کار خبر داد و افزود: بیش از ۶۰۰ هزار نفر از این افراد که حدود ۷۰ درصد آن‌ها را تشکیل می‌دهند از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها هستند.

معاون رئیس‌جمهور از طراحی ۱۲ بسته اشتغال برای متقاضیان کار خبر داد و گفت: دولت در سال آینده با بودجه ۷۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان می‌تواند یک‌میلیون و ۳۳ هزار شغل ایجاد کند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2