لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=66594 شناسه خبر: 66594

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف گیلان خبر داد

ثبت‌نام بیش از ۱۰۰۰ نفر برای شرکت در آزمون سراسری حفظ و معارف قرآن کریم/ ۶ روز تا آخرین‌مهلت ثبت‌نام باقیمانده است

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف گیلان با تأکید بر اینکه تقریباً به آمار پیش‌بینی‌شده نزدیک شده‌ایم گفت: مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان تا ۶ روز دیگر مقررشده است.

محمدمهدی قربانیان امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار آستان‌خبر؛ با ارائه گزارش میزان ثبت‌نام در آزمون سراسری حفظ و معارف قرآن کریم اظهار کرد: استان گیلان ۵۹ مؤسسه قرآنی دارد که تاکنون ۴۰ مؤسسه، متربیان خود را جهت ثبت‌نام فراخوانده و در سایت نام‌نویسی کرده‌اند.

 وی با بیان اینکه پیش‌بینی کرده‌ایم که ۵۰ درصد از متربیانی که در کلاس‌های بقاع متبرکه و امام زادگان شرکت می‌کردند در این آزمون ثبت‌نام کنند گفت: با توجه به آمار تحلیلی ۵ سال گذشته در بقاع متبرکه و امامزادگان پیش‌بینی کرده‌ایم که از مجموع ۳۶۱ ظرفیت موجود، حدود سه هزار نفر در آزمون شرکت کنند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف گیلان با تأکید بر اینکه تقریباً به آمار پیش‌بینی‌شده نزدیک شده‌ایم گفت: مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان تا شش روز دیگر مقررشده است.

قربانیان با اذعان به اینکه امسال شش هزار و ۵۰۰ قرآن آموز در کلاس‌های بقاع متبرکه در حال حفظ قرآن کریم هستند بیان کرد: تا صبح امروز یک هزار و ۱۸۲ نفر برای شرکت در آزمون سراسری حفظ و معارف قرآن کریم شرکت کرده‌اند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف گیلان با بیان اینکه در کل استان گیلان سه هزار و ۲۹۰ نفر برای شرکت در آزمون ثبت‌نام کرده‌اند افزود: شرکت‌کنندگان از قرآن آموزان مؤسسات قرآنی، امام زادگان، بقاع متبرکه، مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری، تکایا و حسینیه‌ها، دانشگاه‌ها، آموزش‌وپرورش، پایگاه بسیج، زندان‌ها، حوزه‌های علمیه و داوطلب آزاد می‌باشند.

وی با بیان اینکه ۹۴ نفر از طریق زندان‌ها برای شرکت در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند اظهار کرد: ۱۵۱ نفر از طریق آموزش‌وپرورش ثبت‌نام کرده تا داشته‌های ذهنی خود را در معرض آزمون قرار دهند.

قربانیان با اذعان به اینکه هزار و ۳۳۸ نفر از طریق امام زادگان و بقاع متبرکه در سراسر استان در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند بیان کرد: ۹۶۴ قرآن آموز از طریق مؤسسات قرآنی ثبت‌نام کرده‌اند و آموخته‌های قرآنی خود را از این طریق، مورد ارزیابی قرار دادند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف گیلان با بیان اینکه ۱۲ نفر از دانشگاهیان در این آزمون ثبت‌نام نموده‌اند افزود: ۳۰۶ متقاضی از طریق مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری، تکایا، حسینیه‌ها ثبت‌نام به عمل‌آورده‌اند.

قربانیان با بیان اینکه تا صبح امروز ۱۵ نفر از طریق حوزه‌های علمیه ثبت‌نام کرده‌اند گفت: داوطلبان آزاد متقاضی برای شرکت در این آزمون بیش از ۳۶۱ نفر ثبت‌نام کرده‌اند تا با دیگر متقاضیان، داشته‌های خود را در معرض آزمون قرار می‌دهند.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2