لینک کوتاه : http://astankhabar.com?p=55606 شناسه خبر: 55606

استاندار گیلان:

استان گیلان هفتمین استان اشتغال‌زا در کشور است

استاندار گیلان گفت: اکنون نرخ بیکاری در گیلان به ۹.۹ درصد رسیده است و بیست و چهارمین استان بیکار کشور و هفتمین استان اشتغال‌زای کشور هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان‌خبر؛ به نقل از تسنیم، محمدعلی نجفی ظهر امروز در مراسم تجلیل از مدال آوران فنی و حرفه‌ای که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد اظهار داشت: استان گیلان در همه بخش‌ها باید در بین استان‌های برتر کشور قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور حقوق شهروندی, اشتغال و محیط زیست تاکید ویژه‌ای داشتند عنوان کرد: مقام معظم رهبری نیز به حقوق شهروندی تاکید ویژه‌ای دارند و حقوق شهروندی را جزو وظایف دولت و دستگاه‌ها قرار داده‌اند.

استاندار گیلان یکی از اقدامات خوب دولت تدبیر و امید را طرح تحول سلامت و بهداشت و درمان عنوان کرد و گفت: بعضی‌ها به این مسئله به‌طور منفی نگاه می‌کنند ولی دولت در زمینه بهداشت و به‌ویژه اشتغال توفیقات خوبی را به‌دست آورده است.

نجفی با اشاره به اینکه نرخ رشد اقتصادی ایران در دولت قبل به منفی ۶٫۸ درصد رسیده بود اظهار کرد: اکنون رشد اقتصادی در کشور به بالای ۷ درصد رسیده است در حالی‌که برآورد دولت رشد اقتصادی ۵ درصد بود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به توفیقات برجام اظهار کرد: برخی به برجام با بدبینی نگاه می‌کنند و البته شیطنت رژیم صهیونیستی تمام نمی‌شود ولی به‌معنای آن نیست توفیقات برجام را نادیده بگیریم.

وی توفیقات در بخش پتروشیمی و نفت را بخشی از موفقیت‌های برجام عنوان کرد و گفت: قبل از برجام صادرات نفت ایران به کمتر از یک میلیون بشکه در روز رسیده بود ولی امروز صادرات نفت به بیش از ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه دشمنی صهیونیست هیچ وقت تمام نمی‌شود خاطرنشان کرد: چه با برجام و چه بدون برجام صهیونیست نمی‌خواهد ما توفیق داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه تنگناهای بخش مهارت باید رفع شود اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان به کارآفرینان و افراد ماهر نیاز دارد و یکی از مشکلات این است که فارغ التحصیلان بعد از اتمام تحصیل به‌دنبال کسب مهارت هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید در شهر و روستا تسهیلات مناسبی را در حوزه کارآفرینی پرداخت می‌کند بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) و اداره کل گردشگری گیلان نیز به زمینه اشتغال کمک می‌کنند.

نجفی با بیان اینکه نرخ بیکاری در سال ۹۲ به ۱۵٫۶ درصد رسیده بود خاطرنشان کرد: اکنون نرخ بیکاری در گیلان به ۹٫۹ درصد رسیده است و بیست و چهارمین استان بیکار کشور و هفتمین استان اشتغال‌زای کشور هستیم.

انتهای پیام/


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال آستان‌خبر در تلگرام شوید.

نظرسنجی
Sorry, there are no polls available at the moment.
اخبار شهرستان
تبلیغ
تبلیغ
ads2